قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۰۹ دلا و ۱۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۰۶۵
بازدید : ۳۳۳
۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸

فرادید| طلا بار دیگر به کانال ۱۷۰۰ دلار نزدیک شده است. امروز ۲ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید و این نشان از افت ۴۰ دلاری نسبت به روز گذشته دارد.

طلا اوایل معاملات پس از اظهارات ریچارد کلاریدا، از مقامات بانک مرکزی آمریکا مبنی بر این که بانک مرکزی در نشست سیاست پولی دسامبر خود ایده تعدیل خرید اوراق قرضه را مطرح می‌کند، به پایین‌ترین قیمت از ۱۰ نوامبر نزول کرده بود.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت IG Markets در این باره گفت: در کوتاه مدت تا میان مدت، عوامل بنیادین بازار طلا خوب به نظر می‌رسند، زیرا بازده واقعی منفی است، اما احتمالا سیاست پولی تحکیم می‌شود و طلا در بلندمدت به قیمت پایین‌تری کاهش پیدا می‌کند.

همچنین انتظارات فزاینده‌ای وجود دارد که آمریکا و چین برای پایین بردن قیمت نفت که یکی از بزرگترین عوامل تاثیرگذار در انتظارات تورمی است، مداخله کنند و این مسئله روی روند قیمت طلا تاثیر گذاشته است و رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرده است.

نیکلاس فراپل، مدیر کل جهانی ABC Bullion گفت که او انتظار دارد قیمت طلا در هفته آینده ضعیف‌تر شود، زیرا این فلز گرانبها نمی‌تواند به بالای ۱۸۷۳ دلار در هر اونس برسد.

او گفت: «اگر قیمت این هفته بالاتر نرود و به زیر ۱۸۷۳ دلار آمریکا بسته شود، آن‌وقت بازیگران کوتاه‌مدت ممکن است روند نزولی را امتحان کنند، به‌ویژه که دلار حمایت‌هایی پیدا می‌کند».

رئیس جمهور آمریکا به زودی باید رئیس جدید فدرال رزرو را معرفی کند و تحلیل‌گران معتقدند در صورتی که رئیس فدرال رزرو عوض شود و برینارد به جای جروم پائول ریاست فدرال رزرو را به عهده بگیرد، فاکتور عدم اطمینان در بازار تشدید می‌شود و قیمت طلا واکنش مثبت نشان خواهد داد، تحلیل‌گران معتقدند حتی در صورت انتخاب مجدد جروم پائول باز هم شاخص عدم اطمینان در بازار بالاست، اما در صورت عوض شدن رئیس فدرال قیمت طلا شانس زیادی برای عبور از مرز ۱۹۰۰ دلار خواهد داشت.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین