قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۳

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۳

قیمت بیت کوین، امروز ۳ آذرما با ۰.۷۵ درصد کاهش نرخ به ۵۶,۲۶۶ دلار معادل ۱,۶۴۳,۲۷۶,۶۶۳ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۱۰۹۶
بازدید : ۱۷۶۸
۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹

فرادید| بیت کوین نسبت به روز گذشته تغییرات آنچنانی نداشت. امروز ۳ آذر ماه قیمت بیت کوین با کاهش ناچیز ۰.۷۵ درصد به ۵۶,۲۶۶ دلار معادل ۱,۶۴۳,۲۷۶,۶۶۳ تومان رسید.

به دنبال افت قیمت هفته گذشته، بیت کوین در روز‌های آخر هفته روند بهبود خود را آغاز کرد و روز‌های شنبه و یکشنبه به ۶۰,۰۰۰ دلار رسید. با این حال، نتوانست بر این سطح مطلوب غلبه کند و به دنبال ریجکت شدن قیمت در این تراز، این دارایی مسیری کاهشی را در پیش گرفت.

به گزارش فرادید؛ تنها در چند ساعت، بیت کوین حدود ۳۰۰۰ دلار از ارزش خود را دست داد و به زیر ۵۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. ولی پس از آن، وضعیت به شدت تغییر کرد و بیت کوین با حرکتی تهاجمی، دیروز به بالای ۵۹,۰۰۰ دلار رسید.

هرچند، ظاهراً این یک شکست فیک بوده و بیت کوین تمام شتاب خود را از دست داد و در چند ساعت دوباره به زیر ۵۶۰۰۰ دلار سقوط کرد. پس از آن، حرکت پرنوسان دیگری بیت کوین را تا حدود سطوح فعلی یعنی ۵۶۰۰۰ دلار بالاکشید.

با این وجود، ارزش بازار BTC تا زیر ۱.۱ تریلیون دلار و چیرگی آن بر آلتکوین‌ها به کمتر از ۴۲ ٪ کاهش یافته است. به نظر می‌رسد بازار رمزارز‌ها به دلیل اخبار آمریکا مبنی بر ادامه ریاست جروم پاول بر فدرال رزرو و سیاست‌های ضد تورمی آمریکا ریزش کرده است.

کارشناسان عقیده دارند یکی از دلایل رشد بازار رمزارز‌ها افزایش تورم مبنی بر همه‌گیری بیماری کویید۱۹ بود. با همه‌گیری بیماری کویید۱۹ و سیاست‌های حمایت معیشتی فدرال رزرو تورم در آمریکا به شدت افزایش یافت و همین باعث شد تا برخی بازار‌ها از جمله رمزارز‌ها رشد خوبی داشته باشند.

اولین محدوده حمایتی بیت‌کوین در نمودار ۴ ساعته محدوده ۵۵ هزار دلار است، اما این حمایت زیاد معتبر نیست و معتبرترین حمایت در نمودار چهارساعته حمایت ۵۳ هزار دلار است.

کارشناسان عقیده دارند ریزش بیت‌کوین می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید باشد، چون پیش‌بینی می‌شود بازار تا پایان سال میلادی یک صعود دیگر در راه دارد. اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶,۵۰۰ دلاری باقی بماند، می‌تواند یک موج بازیابی جدید را آغاز کند. در جهت صعودی، مقاومت اولیه نزدیک به سطح ۵۷,۲۰۰ دلار است. اولین مقاومت کلیدی نزدیک به سطح ۵۷۵۰۰ دلار است.

این نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوی اصلاحی است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد که بالاتر از آن قیمت ممکن است به سمت سطح ۶۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد.
مارک یوسکو، مدیر مورگان گریک در مصاحبه خود با شبکه CNBC در رابطه با پیش‌بینی بیت‌کوین ۲۵۰ هزار دلاری حرف زد.

مارک یوسکو به ملیسا لی، مجری قدیمی برنامه گفت که اگر بیت‌کوین جای طلا را بگیرد هر واحد از این ارز دیجیتال ۲۵۰ هزار دلار ارزش پیدا می‌کند. یوسکو در ادامه گفت: ما می‌دانیم که طی ۱۴۰ سال آینده هز روز چند بیت‌کوین به چرخه بازار اضافه می‌شود.

یوسکو در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده بیت‌کوین در بلندمدت ۴۵ هزار دلاری می‌شود که امسال این پیش‌بینی محقق شد.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین