هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۴ آذرماه در برخی استان‌های شمالی بارش باران، وزش باد شدید موقت، کاهش دما (۸ تا ۱۰ درجه) و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۱۴۸
بازدید : ۳۰۴۰
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴

فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، در پی شمالی شدن جریانات در دریای خزر، امروز پنجشنبه ۴ آذرماه در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل و با شدت کمتر در استان گلستان بارش باران، وزش باد شدید موقت، کاهش دما (۸ تا ۱۰ درجه) و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه بارش در سواحل دریای خزر به صورت پراکنده و محدود به استان‌های گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

همچنین طی امروز و فردا در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران روز شنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت. یکشنبه در برخی استان‌های واقع در شمال غرب ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه با شدت یافتن جریان‌های جنوبی، در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود. همچنین در این روز در بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، مرکزی، خراسان جنوبی و یزد بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در جنوب غربی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

امروز دریای خزر و غرب تنگه هرمز و از شنبه تا دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود. لازم به ذکر است طی ۳ روز آینده در غالب شهر‌های صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری و غبارمحلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی شنبه صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین