نسخه نویسی الکترونیکی از اول دی اجباری می‌شود!

نسخه نویسی الکترونیکی از اول دی اجباری می‌شود!

هیچ مرکزی مجاز نیست خارج از سیستم نسخه نویسی الکترونیکی، از اول دی ماه، درمان یا دارویی را تجویز یا ارائه کند و مجلس مصمم است که الزامات قانونی را برای اجرای این طرح داشته باشد. 
کد خبر: ۱۰۱۱۷۴
بازدید : ۱
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

به گفته عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نسخه نویسی الکترونیکی از اول دی اجباری می‌شود.

محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان مهلت ارائه خدمات نسخه نویسی غیرالکترونیک در کشور اظهار کرد: در لایحه بودجه سال۱۴۰۰، دولت تا پایان آذر ماه مجاز بود که همه خدمات نسخه نویسی را به صورت الکترونیکی دربیاورد و هیچ مرکزی مجاز نیست خارج از سیستم نسخه نویسی الکترونیکی، از اول دی ماه، درمان یا دارویی را تجویز یا ارائه کند و مجلس مصمم است که الزامات قانونی را برای اجرای این طرح داشته باشد. 

عضو فراکسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای همین طرح، در فراکسیون بهزیستی و توانبخشی و فراکسیون سالمندان مجلس شورای اسلامی به طور جدی پیگیر پوشش خدمات توانبخشی افراد دارای معلولیت نیز هستیم.

وی گفت: خیلی از خدماتی که این بیماران دریافت می‌کنند به روز نیست و هم به نوعی اعتباراتی که در این طرح اختصاص داده شده اعتبارات کمی است و ما دنبال تصویب منابع جدید برای پوشش خدمات توانبخشی هستیم.

محسـنی بندپی رئیس فراکسیون سلامت سالمندان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دوران سالمندی بعضی از بیماری‌ها را به همراه خواهد داشت و سالمندان ما با حقوق اندک و هزینه‌های طاقت فرسای درمان که بیشتر نیازمند هستند، پاسخگو نخواهند بود، خاطرنشان کرد: در مجلس شورای اسلامی پیگیر هستیم تا بتوانیم خدمات درمانی افراد بالای ۶۵ سال و سالمند را گسترده‌تر و با پوشش بیمه‌ای بیشتر را تصویب کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین