رونمایی از کیا نیرو ۲۰۲۳؛ مدل جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟

رونمایی از کیا نیرو ۲۰۲۳؛ مدل جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟

کمپانی کیاموتورز از مدل جدید خود یعنی کیانیرو ۲۰۲۳ رونمایی کرده است. طراحی این خودرو از مدل هابانیرو و مقداری از مدل اسپورتیج الهام گرفته شده است.
کد خبر: ۱۰۱۱۹۳
بازدید : ۳۶۵۲
۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۱

از مدل جدید کیانیرو رونمایی شده و همانطور که انتظار می‌رفت مدل جدید دو تنی کیانیرو ترکیبی از شکل پایه نیرو است. با این تفاوت که این مدل خصوصیت‌های بصری بیشتری دارد که از کانسپت هابانیرو الهام گرفته است.

چراغ‌های ال‌ای‌دی جلو با جزئیات و پنجره مشبک زیگزاگی از ویژگی‌های این مدل هستند. پنجره مشبک پایینی بزرگ تزئینات مشکی رنگی دارد که با تاق‌های جلویی ترکیب شده و تا پایین در‌ها کشیده می‌شود.

مدل جدید کیانیرو

قبلا رنگ‌های متضاد در گلگیر‌های جلو نیز استفاده می‌شدند، اما از مدل جدید حذف شده‌اند. کناره‌های عقبی بدنه که از مدل هابانیرو بزرگتر هستند با رنگ مشکی مات طراحی شده‌اند.

چراغ‌های باریک عقب که در حالت عمودی هستند با کناره بدنه ترکیب می‌شوند؛ و قسمت عقب ماشین به جز دو چراغ کوچکی که روی سپر عقب قرار گرفته است؛ چراغ دیگری ندارد.

فضای درونی

تفاوت اصلی این مدل با مدل هابانیرو که مدل نیرو هنوز هم طراحی گرد و مخصوص جاده دارد. این مساله به دلایل آیرودینامیکی و به منظور افزایش فضای درونی است.

طبق گزارش اتوبلاگ، مدل جدید کیا دارای نمایشگر‌های بزرگ برای راننده است. این طرح بندی مینیمال و ظریف بوده و طوری طراحی شده‌اند که با شکل قوسی داشبورد متناسب باشند. دکمه چند منظوره پایین نمایشگر از مدل کیا اسپورتیج گرفته شده است.

فضای داخلی خودرو
کیا از مواد سازگار با طبیعت هم در طراحی این ماشین استفاده کرده است. به طور مثال سقف ماشین از کاغذ دیواری بازیافت شده و مواد به کار رفته در صندلی‌ها از برگ اکالیپتوس ساخته شده‌اند.

هنوز جزئیاتی از موتور این خودرو اعلام نشده است. اما این مدل قرار است در مدل‌های هیبریدی، هیبریدی قابل شارژ و تمام الکتریک ارائه شود. کمپانی کیا همچنین اشاره کرد قابلیتی را در خودرو‌های مجهز به مسیریابی قرار داده است تا به صورت اتوماتیک حالت تمام الکتریک را فعال کند. این قابلیت در نواحی که راننده می‌خواهد یا به صورت پیش فرض برنامه ریزی شده‌اند؛ فعال می‌شود.

مدل جدید کیانیرو
سال آینده فروش نیرو آغاز و جزئیات بیشتر در چند ماه آینده اعلام خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها: کیا نیرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین