هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۷

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۷

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی امروز ۷ آذرماه در مناطق جنوبی کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پی بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۲۰۹
بازدید : ۱۷۷۶
۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، از اواخر امروز یکشنبه و روز دوشنبه در استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جزایر واقع در تنگه هرمز و غرب دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در روز دوشنبه در نیمه شمالی کرمان، برخی نقاط خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، جنوب استان‌های یزد و فارس بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

سه شنبه در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بارش پراکنده و در جزایر واقع در تنگه هرمز و غرب دریای عمان وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وزش باد جنوبی همراه با افزایش دما و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه کاهش محسوس دما در این نواحی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه روند افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت رخ خواهد داد. آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۱۳ و ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین