هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۰

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۰

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۰ آذرماه در برخی استان‌های ایران رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۱۳۰۳
بازدید : ۹۶۹۹
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۰ آذرماه در برخی نقاط استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

از بعد از ظهر چهارشنبه سامانه بارشی وارد کشور و در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و کردستان سبب بارش می‌شود.

روز پنجشنبه این سامانه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غربی استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، در استان‌های جنوبی رعد و برق و در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی سبب بارش برف می‌شود.

به گزارش فرادید؛ روز جمعه بارش در شمال غرب و غرب قطع می‌شود و در نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و شرقی خزر، نواحی مرکزی و جنوبی کشور بارش خواهیم داشت. دریای خزر روز‌های پنجشنبه و جمعه مواج پیش‌بینی می‌شود.

شنبه در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد و سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود. طی روز‌های پنجشنبه و جمعه کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد. امروز و فردا تداوم آلودگی هوا را در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

در شهر‌های تهران، اصفهان و مشهد تا اواسط روز پنجشنبه همچنان هوا آلوده خواهد بود و از اواخر وقت پنجشنبه از میزان آلودگی در این شهر‌ها کاسته می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری تا ابری گاهی وقوع رگبار باران و رگبار برف و وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۵درجه سانتیگراد و طی جمعه ابری گاهی رگبار باران و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای۱۲درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای۱۵ و ۸درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
خواندنی‌ها