هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۳ آذرماه در برخی از استان‌های شمالی و جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۳۵۴
بازدید : ۵۴۷۵
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۱۳ آذرماه و طی ۲۴ ساعت آینده در استان خراسان رضوی بارش پراکنده و در برخی نقاط استان‌های هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت و در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، یکشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی ابرناکی و احتمال بارش پیش بینی می‌شود.

دوشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال استان‌های ایلام و چهارمحال و بختیاری و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، برخی نقاط آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، گیلان و شرق مازندران ابرناکی گاهی بارش باران موقتی و وزش باد رخ می‌دهد همچنین در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

سه شنبه و چهارشنبه در نوار شرقی وزش باد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود. پنجشنبه به‌تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش در این مناطق خواهد شد. امروز خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری و ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر نیمه‌ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه نیمه‌ابری و غبارآلود و در بعداز ظهر ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۶ و۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز و بجنورد با دمای ۸ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه