آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ آذرماه ۷۶ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۱۳۹۰
بازدید : ۵۶۷۱
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ آذر ماه را ۷۶ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۳۰ هزار و ۲۰۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۱۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۹۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۴۶۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۹۲۳ هزار و ۳۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه روز گذشته در ۹ استان کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، قزوین، بوشهر، ایلام، قم، کرمانشاه، البرز و مازندران، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی، گزارش نشده است.

سه هزار و ۲۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۹ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۸۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۰۵ هزار و ۲۰۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢۶۵ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷ هزار و ۹۲۸ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۲۵۸ هزار و ۷۸ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۳۸ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۳۶۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۰۸ هزار و ۱۱۶ نفر (یک هزار و ۳۵۳ نفر)

۲. برزیل ۶۱۵ هزار و ۴۵۴ نفر (۲۲۹ نفر)

۳. هند ۴۷۰ هزار و ۵۳۰ نفر (۴۱۵ نفر)

۴. مکزیک ۲۹۴ هزار و ۷۱۵ نفر (۲۸۷ نفر)

۵. روسیه ۲۷۸ هزار و ۸۵۷ نفر (یک هزار و ۲۱۷ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۲۸۲ نفر (۳۲ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۴ هزار و ۸۵۰ نفر (۱۰ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۷۸۹ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۸۵ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۰ هزار و ۶۶ نفر (۷۸)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه