قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

قیمت بیت کوین امروز ۱۵ آذرماه با ۰.۴۳ درصد افزایش نرخ به ۴۹۳۲۰ دلار معادل ۱۵۵۰۰۵۳۶۲۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۱۴۰۶
بازدید : ۱۶۹۰
۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸

فراديد| بیت کوین به کانال ۵۰ هزار دلار نزدیک شد. امروز ۱۵ آذرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۰.۴۳ درصد به ۴۹۳۲۰ دلار معادل ۱۵۵۰۰۵۳۶۲۰ تومان رسید.

آنچه که صنعت کریپتوکارنسی را از سایر بازار‌های مالی متمایز کرده است، نوسانات شدید قیمت می‌باشد. دیروز نمونه بارز این نوسانات بود. همانطور که دیدیم، بیت کوین پس از ریجکت شدن در تراز ۵۹۰۰۰ دلار، برای چند روز متوالی با قیمتی درحدود ۵۸۰۰۰ دلار معامله شد.

پس از آن، ارزش این دارایی به شدت کاهش یافت و به پایین‌ترین حد روزانه خود در حدود ۴۲۰۰۰ دلار (در Bitstamp) رسید و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران این صنعت را به گمانه زنی در مورد دلایل احتمالی این افت ۱۶۰۰۰ دلاری واداشت.

به گزارش فراديد؛ بیت کوین پس از رسیدن به کف قیمت در ۴۲۰۰۰ دلار، تا حدودی تغییر رویه داد. به طوری که قیمت آن در ابتدا به حدود ۴۷۰۰۰ دلار و ساعاتی بعد به حدود ۵۰۰۰۰ دلار رسید. تا این لحظه، بیت کوین نتوانسته است این سطح کلیدی را بشکند، اما با این وجود، حدود ۵ درصد افزایش در تایم فریم روزانه را نشان می‌دهد. ارزش بازار آن هم بسیار بالاتر از ۹۰۰ میلیارد دلار است.

لکس ماشینسکی، مدیرعامل پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال سیلیسیوس با وجود ریزش بیت‌کوین تا ۴۷ هزار دلار پیش‌بینی کرده است بیت‌کوین قبل از ۱۵ اپریل ۲۰۲۲ تا ۱۴۰ هزار دلار رشد می‌کند. این تحلیلگر عقیده دارد ممکن است قیمت بیت‌کوین در نیمه اول سال ۲۰۲۲ تا ۱۶۰ هزار دلار رشد کند و در آن محدوده ریزش بیت‌کوین آغاز می‌شود.

این تحلیلگر عقیده دارد در سه ماه دوم نیمه اول سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین ریزش می‌کند و احتمالا در محدوده ۸۰ هزار دلار تثبیت می‌شود. این تحلیلگر در مصاحبه خود گفت: «در سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین تا ۱۶۰ هزار دلار رشد می‌کند و بعد از اجرای قانون مالیات بر رمزارز‌ها بیت‌کوین تا ۸۰ یا ۹۰ هزار دلار ریزش می‌کند.»

اظهارات ماشینسکی در حالیست که بیت‌کوین به زیر ۵۰ هزار دلار ریزش کرده و در محدوده ۴۷ هزار دلار معامله می‌شود.

از طرف ديگر اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۰۰۰۰ دلاری را پاک کند، ممکن است ضرر را افزایش دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۴۸۵۰۰ دلار است. اولین حمایت عمده اکنون نزدیک به سطح ۴۷۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۴۷۵۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش شدید شود. توقف بعدی برای خرس‌ها ممکن است ۵۵۰۰۰ دلار باشد.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین