هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

بر اساس هشدا‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۷ آذرماه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۴۸۲
بازدید : ۱۶۹۳
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۷ شهریور ماه جوی آرام و پایدار در اکثر نقاط کشور همراه با تداوم آلودگی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می‌شود.

از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی کردستان و کرمانشاه خواهد شد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، این سامانه روز پنجشنبه علاوه بر مناطق مذکور، استان‌های اردبیل زنجان قزوین، همدان، البرز و ارتفاعات استان تهران را نیز درگیر خواهد کرد.

روز جمعه فعالیت این سامانه به‌صورت بارش پراکنده در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی به پایان می‌رسد. از بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه در مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب وزش باد نسبتا شدید خواهد بود و در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

همچنین روز شنبه جوی آرام در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود و از اواخر شنبه و روز یکشنبه به سبب نفوذ جریانات شمالی در استان‌های ساحلی خزر بارش خواهیم داشت. روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه پدیده گرم‌باد و افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱۱ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین