قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۲

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۲

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۲ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۸۶ دلار و ۱۲ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۶۱۸
بازدید : ۴۰۴۴
۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰

فرادید| طلا همچنان در کانال ۱۷۰۰ دلار نوسان دارد. امروز ۲۲ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ۰.۱۹ درصد افزایش نرخ به ۱۷۸۶ دلار و ۱۲ سنت رسید.

تحلیلگران می‌گویند طلا در موقعیت خوبی برای سوپرایز کردن سرمایه گذاران و صعود به سطح بالاتر قرار دارد.

آخرین هفته، قبل از هفته‌ای که به کریسمس منتهی می‌شود مملو از رویداد‌های درجه یک است. با این حال، یکی از آن‌ها برجسته است – تصمیم فدرال رزرو. رئیس جروم پاول و همکارانش احتمالاً سرعت کاهش طرح خرید اوراق قرضه خود را تسریع می‌کنند – دلار کمتری خریداری می‌شود و نشان می‌دهند که نرخ بهره زودتر افزایش می‌یابد.

آمار تورم، عامل تعیین کننده در موضع بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری پیرامون تحکیم سیاست پولی خواهد بود؛ و از آنجا که موضع موافق جروم پاول، رییس فدرال رزرو از سوی بازار‌ها به حساب آمده است، بازار‌ها به مواضع دیگر و پیش بینی‌های اقتصادی چشم دوخته اند.

به گزارش فرادید؛ فدرال رزرو در واکنش به تورم فزاینده و اقتصاد داغ واکنش نشان می‌دهد. برای طلا، چنین حرکتی نامطلوب است، اما بیشتر به XAU/USD قیمت گذاری می‌شود. لازم به ذکر است که پاول از قبل آن را به خوبی نشان داده است. با این حال، هر گونه انحراف از یک شتاب متوسط ​​از ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار در ماه می‌تواند بازار‌ها را تکان دهد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت "تی دی سکیوریتیز" اظهار کرد: پیش بینی بازار‌ها از افزایش سریعتر نرخ‌های بهره ممکن است پیش از حد زودهنگام باشد، زیرا بانک مرکزی آمریکا تا حد زیادی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد.

واقعیت این است که طلا پیشتر به اظهارات پاول درباره تعدیل سریعتر خرید ماهانه اوراق قرضه واکنش نشان داده است. وی دیگر به راحتی از عبارت موقتی بودن تورم استفاده نمی‌کند. اما با این حال بانک مرکزی آمریکا بیشتر از قبل در موضع تسهیلی مانده است به خصوص پس از این که پاول در سمت خود ابقا شد و لائل برینارد به عنوان نایب رییس بانک مرکزی آمریکا انتخاب شد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار بلو لاین فیوچرز گفت: فدرال‌رزرو به سمت اقتصاد کند می‌رود. بازده اوراق قرضه کاهش می‌یابد و شاخص دلار هم همینطور. طلا در حال حاضر در موقعیت بهتری است. همین‌طور در مورد نقره.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA پیش بینی کرد بازه معاملات اخیر ۱۷۶۰ تا ۱۸۰۰ دلار طلا در هفته جاری حفظ می‌شود. وی گفت: تورم چسبنده‌تر از انتظارات خواهد بود و این وضعیت دورنمای میان مدت و بلندمدت طلا را مثبت می‌کند. تسریع چرخه افزایش نرخ‌های بهره ریسک بزرگی برای طلاست که ممکن است باعث فروش گسترده در کوتاه مدت شود، اما بعید است چنین اتفاقی بیافتد.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان دی گفت: به علاوه، با رسیدن تورم به بالاترین سطح از سال ۱۹۸۲، سرمایه‌گذاران در نهایت برای محافظت از سرمایه خود به سمت طلا روی خواهند آورد.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn گلوبال فارکس گفت: من دوست دارم قیمت طلا در هفته آینده در یک FOMC انقباضی، کاهش یابد. طلا از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (۱۷۹۴ دلار)، میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۱۸۰۳ دلار بازگشت. 

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه