خبر بد برای دوستداران قهوه

خبر بد برای دوستداران قهوه

اکثر علاقه‌مندان به نوشیدن قهوه تزیین می‌دهند مقداری شیر و شکر به آن بیافزایند، اما تحقیقات جدید خبر خوبی برای این دسته از افراد ندارد.
کد خبر: ۱۰۱۶۳۷
بازدید : ۴۹۳۵
۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵

نوشیدن قهوه با شیر و شکر آنقدر‌ها هم که فکر می‌کنیم خوشایند نیست، دانشمندان بعد از مطالعه و بررسی ۱۹.۴۰۰ نفر به این افراد توصیه در تغییر عادات نوشیدنی‌های گرم کردند.

خطرات نوشیدن قهوه با شیر و شکر

محققان دانشگاه ساندیاگو کالیفرنیا پس از بررسی ۱۹.۴۰۰ نفر از علاقه‌مندان به نوشیدن قهوه و چای با شیر و شکر به این نتیجه رسیدند که اضافه کردن شیر و شکر به نوشیدنی‌های گرم آن‌ها را تبدیل به بمبی از کالری می‌کند.

قهوه با شیر بخورید چاق می‌شوید

در مطالعات دقیق در این زمینه کالری هر یک از این مواد به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفت، یک پاکت شکر (مقداری که به عنوان یک واحد در کافی شاپ‌ها به مشتریان داده می‌شود) ۱۱ کالری و شیر ۹ کالری انرژی دارد. با افزودن شیر و شکر به یک فنجان قهوه در حقیقت روزانه ۶۹ کالری انرژی اضافه وارد بدن میشود.

افرادی که به همین روش چای می‌نوشند واحد کالری اضافه آن‌ها در روز ۴۳ گزارش شده است، اما در هر دوحالت کالری اضافی که توسط افزودن شیر و شکر به نوشیدنی گرم وارد بدن میشود را نمی‌توان نادیده گرفت.

یکی از اعضای این گروه تحقیقاتی در ادامه صحبت‌ها با اشاره بینه تفاوت کالری در این دو نوشیدنی به افرادی که نمیتوانند نوشیدن چای و یا قهوه با شیر و شکر را ترک کنند پیشنهاد می‌کنند به دلیل کالری کمتر چای آن را جایگزین قهوه کنند.

مضرات قهوه با شیر

از طرفی کافئین موجود در قهوه به عنوان یک محرک مصنوعی عمل می‌کند و غده هیپوفیز را وادار به ترشح هورمونی می‌سازد که این هورمون سبب ترشح آدرنالین از غده فوق کلیوی می‌شود. کافئین به عنوان افزایش دهنده وزن شناخته شده است و اثر منفی روی سطح قند خون دارد. با توجه به اینکه ما در یک دنیای پُر استرس زندگی می‌کنیم، وقتی از این محرک‌ها (مثل قهوه) استفاده نماییم، بدن ما تحمل چنین تنشی را نخواهد داشت.

پس تا حد امکان نوشیدن قهوه را در طول روز کم کنید.

منبع: نمناک

برچسب ها: قهوه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه