قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۴ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۷۰ دلار و ۷۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۶۹۸
بازدید : ۶۴۰۰
۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۳

فرادید| طلا بار دیگر در مسیر کاهشی حرکت می‌کند. امروز ۲۴ آإرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت کاهش ۰.۰۵ درصد به ۱۷۷۰ دلار و ۷۱ سنت رسید.

در حالی که از سویی سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا کاهش یافته و از سوی دیگر دلار تقویت شده است قیمت طلا دیروز شاهد تغییر قیمت اندکی بود. در عین حال سرمایه گذاران به دنبال نشانه‌هایی در مورد زمان انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو هستند.

به گزارش فرادید؛ ترس از اومیکرون و افزایش بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده و همچنین تقویت شاخص دلار آمریکا (DXY) به کاتالیزور‌های نزولی اضافه شد.

به نظر می‌رسد احتیاط بازار قبل از فدرال رزرو و امید به محرک‌های سریع‌تر از سوی ایالات متحده، و همچنین تسکین مشکل سقف بدهی، زیربنای آخرین عقب‌نشینی اصلاحی قیمت طلا باشد. باید به این نکته اشاره کرد که معامله گران فلزات گرانبها دیروز به دلیل افزایش فشار فروش پس از انتشار یک گزارش تورم دیگر در آمریکا، دوباره عقب نشینی کردند.

هرچند به صورت سنتی افزایش تورم موجب روند صعودی ارزش فلزات گرانبها می‌شود، اما به نظر می‌رسد که معامله گران و بازیگران بازار‌های جهانی بیش از تورم به پارامتر‌های دیگری، چون افزایش شاخص دلار و کاهش قیمت نفت خام تمرکز کردند.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی شرکت دیلی فارکس، بازار منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکاست و این فلز ارزشمند به دلیل عوامل متضاد شامل بازده پایین‌تر اوراق قرضه و دلار قوی‌تر، در بازه محدودی حبس شده است.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می‌دهد.

دیروز نشست دو روزه سیاست گذاری فدرال رزرو آغاز شد و انتظار می‌رود پایان سیاست انقباضی این بانک در موعدی زودتر از زمان مورد پیش بینی کارشناسان اعلام شود. این سیاست احتمالا موجب خواهد شد تا نرخ بهره در سال آینده بالا برود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه