هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۵ آذرماه سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب وارد کشور و سبب بارش در برخی نقاط استان‌های خوزستان و آذربایجان غربی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۷۵۱
بازدید : ۶۵۷۶
۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، طی امروز ۲۵ آذرماه وفردا آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت ادامه خواهد داشت.

بعد از ظهر امروز سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب وارد کشور و سبب بارش در برخی نقاط استان‌های خوزستان و آذربایجان غربی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هولشناسی ایران، روز جمعه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی فعال خواهد بود و سبب بارش باران، وزش باد شدید، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می‌شود.

همچنین روز‌های شنبه و یکشنبه به‌طور موقت از شدت بارش در شمال غرب کاسته می‌شود، ولی همچنان در غرب، جنوب غرب، بخش‌های مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش تداوم خواهد داشت. دوشنبه فعالیت سامانه بارشی دوباره در نیمه غربی کشور تشدید می‌شود. سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی، شمال شرق و استان‌های ساحلی خزر را نیز در بر می‌گیرد.

از روز جمعه تا سه شنبه شدت بارش در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی رخ خواهد داد. شمال و مرکز خلیج فارس از بعد از ظهر پنجشنبه تا یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا نیمه‌ابری و غبارآلود، در بعد از ظهر ابری و در اواخر وقت همراه با بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی شنبه ابری، در برخی ساعت‌ها همراه با بارش باران و در شمال شهر بارش برف با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۸ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه