هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز، ۲۸ آذرماه در اغلب استان‌های کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۸۲۳
بازدید : ۴۹۵۴
۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران طی امروز ۲۸آذرماه در بیشترنقاط کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

امروز در استان‌های خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق استان‌های اصفهان، یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، استان‌های قم و مرکزی، شمال غرب فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق اصفهان بارش رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، دوشنبه در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب لرستان، غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

سه شنبه، علاوه بر این مناطق در امتداد البرز شرقی در برخی نقاط استان‌های مازندران، گلستان و سمنان و در برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و به‌تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

چهارشنبه با ورود سامانه جدیدی به شمال غرب کشور، بارش برف و باران در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور دوباره آغاز خواهد شد همچنین در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر در گیلان و مازندران نیز بارش باران و کاهش نسبی دما شروع می‌شود.

پنجشنبه در برخی مناطق شمال غرب بارش برف و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی امتداد البرز بارش برف رخ می‌دهد.

طی پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و سردسیر کاهش دید به دلیل رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود همچنین در نواحی مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

از یکشنبه تا سه شنبه، غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و به‌تدریج ابری و اواخر وقت بارش باران و وزش باد و با حداقل دمای۴ و حداکثر دمای۱۴ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه ابری، همراه با وزش باد و بارش باران با حداقل دمای۶ و حداکثر دمای۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین وتبریز با دمای ۶ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعيت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه