هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۹

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۹ آذرماه برای اغلب استان‌های کشور وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رعدوبرق و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۸۵۸
بازدید : ۴۸۸۴
۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز۲۹آذر در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های تهران، قزوین، البرز و استان‌های قم، مرکزی، نیمه شمالی فارس، بوشهر و بخش‌هایی ازاصفهان بارندگی، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رعدوبرق و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

در این روز بیشینه بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری شمال خوزستان و جنوب لرستان است.

سه شنبه ضمن ادامه بارش‌ها در این مناطق با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق از مقدار بارش‌ها در مناطق غرب و شمال غرب کشور کاسته می‌شود و در مناطقی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی در استان‌های گلستان، مازندران و سمنان شاهد بارش و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.

شدت بارش روز سه شنبه در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. در این روز وقوع بارش پراکنده و وزش باد شدید در استان‌های یزد خراسان جنوبی و شمال کرمان دور از انتظار نیست.

همچنین از اواخر وقت فردا با ورود سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور بارش‌ها در این ناحیه دوباره آغاز خواهد شد. چهارشنبه در شمال غرب و بخشی از مناطق غرب کشور بارش باران و برف و کاهش دما رخ خواهد داد.
در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، پنج شنبه و جمعه در استان‌های گیلان، گلستان و مازندران شاهد بارش خواهیم بود. طی این دو روز در برخی از مناطق شمال غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان طی این پنج روز بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود و در این مناطق کاهش دید به علت رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. طی روز‌های چهارشنبه تا جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما رخ خواهد داد.

امروز و فردا غرب خلیج فارس و از چهارشنبه تا جمعه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر نیز مواج می‌شود.

آسمان تهران فردا ابری، گاهی بارش باران و به‌تدریج کاهش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس و بوشهر با دمای ۲۷و۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۷ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه