آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۹

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۹ آذرماه ۴۱ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۱۸۷۶
بازدید : ۸۵۸۶
۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۹ آذرماه را ۴۱ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۳۱ هزار و ۱۲۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۷۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۶۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۹ هزار و ۴۸۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

دو هزار و ۸۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۰ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۹۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۷۵ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۳۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۶۸۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۴۶ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۷۶۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۶ هزار و ۷۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۱ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۷۱۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۲۷ هزار و ۳۲۳ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶ هزار و ۵۶۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۸۳۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۷ هزار و ۸۳۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش یک هزار و ۴۱۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۶۲ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۷ هزار و ۸۳۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۱ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۳۸۷، ۱۰ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۹۰، ۹ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۱۱۹، ۸ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۴۹ و ۶ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۳۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایران با ۶ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۹۷۹ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۵۲۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۰ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۷۵، ۳۴ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۱۷ و ۲۱ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه