هواشناسی امروز امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

هواشناسی امروز امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران از امروز اول دیماه، با نفوذ هوای سرد شاهد کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم بود.
کد خبر: ۱۰۱۹۲۹
بازدید : ۶۸۹۶
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران از امروز اول دی ماه و تا ۵ روز آینده با نفوذ هوای سرد، کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور اتفاق می‌افتد.

چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب و ارتفاعات البرز و سواحل خزر بارش برف و باران و وزش باد رخ می‌دهد.

جمعه بارش در استان‌های ساحلی خزر شدت می‌یابد و شمال غرب، برخی مناطق غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه در نوار شمالی بارش باران و برف و در برخی مناطق غرب، مرکزکشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین در برخی مناطق جنوب شرق کشور بارش پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید قابل انتظار است.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در نوارشرقی، شرق سواحل خزر و امتداد البرز شرقی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و از چهارشنبه تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

همچنین آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی جمعه ابری همراه با وزش باد در برخی ساعات احتمال بارش باران و برف با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه