قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۴

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۴

قیمت بیت کوین امروز ۴ آذرماه با ۰.۳۰ درصد کاهش نرخ به ۵۱,۰۲۲ دلار معادل ۱,۵۴۵,۴۳۰,۸۶۹ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۱۹۷۶
بازدید : ۴۲۹۹
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳

فرادید| بیت کوین بالاخره از مرز ۵۰ هزار دلار گذشت، اما در ۲۴ گذشته با افت قیمت روبه رو شد. امروز ۴ آذرماه قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۰.۳۰ درصد به ۵۱,۰۲۲ دلار معادل ۱,۵۴۵,۴۳۰,۸۶۹ تومان رسید. بالاترین قیمت بعد از ورود به کانال ۵۰ هزار دلار ۵۱,۹۵۱ دلار ثبت شده است.

بیت کوین طی چند هفته گذشته بار‌ها و بار‌ها با مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلار دست و پنجه نرم کرده است. آخرین تلاش ناموفق آن، دو روز پیش بود که منجر شد BTC در آن سطح متوقف شود.

به گزارش فرادید؛ ریجکت شدن بعدی این دارایی را دوباره به سمت تراز ۴۸۰۰۰ دلار سوق داد. در اینجا گاو‌ها دوباره به بازی آمدند تا شاید بتوانند چشم انداز این ارز را تغییر دهند.

در ساعات بعد، ارزش بیت کوین به سرعت شروع به افزایش کرد. این حرکت منجر به شکست قیمت بالاتر از تراز ۵۰,۰۰۰ دلار و رسیدن به ۵۱,۵۰۰ دلار شد که بالاترین سطح قیمت آن از ۷ دسامبر (۱۶ آذر) تاکنون بود. ارزش بازار بیت کوین هم تا بیش از ۹۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد، اما برخی دیگر قیمت شش رقمی را در سال ۲۰۲۲ پیش بینی می‌کنند.

به گفته کیت والتمن، یک CPA مستقر در نیویورک و متخصص در زمینه ارز‌های دیجیتال، «تحلیلگران قوی در این فضا ۱۰۰هزار دلار بیت‌کوین را در سه ماهه اول ۲۰۲۲ یا زودتر پیش‌بینی می‌کنند.»

بی شک عواملی وجود دارند که می‌توانند از قیمت بالاتر بیت کوین حمایت کنند، از جمله پذیرش بیشتر توسط مشاغل و افزایش تقاضا از ETF‌های بیت کوین. اما برخی از کارشناسان فکر می‌کنند هدف قیمتی حتی ۱۰۰ هزار دلار بسیار کم است.

بر اساس گزارش فوربس، هیئتی متشکل از ۵۰ کارشناس ارز‌های دیجیتال قیمت بیت کوین را تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵۰ هزار دلار و تا سال ۲۰۳۰ را ۵ میلیون دلار می‌بینند. به گفته الکساندر هوپتنر، مدیرعامل BitMEX، «تا پایان سال آینده، حداقل پنج کشور خواهیم داشت که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی می‌پذیرند. همه آن‌ها کشور‌های در حال توسعه خواهند بود.»

مدیر سرمایه گذاری جهانی VanEck نیز ارزش بیت کوین را به عنوان ارز برای برخی از کشور‌های نوظهور می‌بیند و پیش بینی می‌کند که حداقل یکی از آن‌ها بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال ۲۰۲۲ می‌پذیرد.

همچنین تام لی (Tom Lee)، یکی از مدیران شرکت مدیریت سرمایه گذاری Fundstrat Global Advisors، پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین می‌تواند در سال آینده به ۲۰۰,۰۰۰ دلار برسد. اگرچه این تحلیلگر مشهور بازار معتقد است که بازدهی بیت کوین امسال ناامیدکننده بوده است، او انتظار دارد که پادشاه کریپتو در سال آینده عملکرد بهتری داشته باشد.

تام لی همچنین انتظار دارد که سهام رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) یک سال هیولایی داشته باشند.

قیمت لحظه ای

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه