آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۵ دی ماه ۵۲ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۲۰۴۲
بازدید : ۴۷۵۹
۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۵ دی ماه را ۵۲ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۳۱۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۶۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۲۶ هزار و ۳۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه رو گذشته ۱۹ استان کشور، مرگ و میر صفر و یک داشته‌اند، اما بیشترین تعداد موارد فوت بیماران کرونایی مربوط به استان‌های تهران با ۹ نفر، اصفهان با ۷ نفر و کرمان با ۵ نفر بوده است.

دو هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۱ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۲۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. حال حاضر ۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۹۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۱۵ هزار و ۵۶۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۷۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۵ هزار و ۸۶۰ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۴۰۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۴۷ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۳۷ هزار و ۶۷۱ نفر (۷۴۷ نفر)

۲. برزیل ۶۱۸ هزار و ۴۲۹ نفر (۲۰۱ نفر)

۳. هند ۴۷۹ هزار و ۵۲۰ نفر (۹۷۸ نفر)

۴. مکزیک ۳۰۲ هزار و ۲۶۹ نفر (۹۹۸ نفر)

۵. روسیه ۳۰۲ هزار و ۲۷۱ (یک هزار و ۳۴ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۹۹۲ نفر (۷۱ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر (۴۴ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۴ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۹۷ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۱ هزار و ۳۰۶ نفر (۴۴)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه