قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۶ دی ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۰ دلار و ۴۴ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۲۰۵۲
بازدید : ۳۷۸۶
۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۲

فرادید| حرکت طلا در مسیر صعودی همچنان ادامه دارد. امروز ۶ دی ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۰.۰۹ درصد به ۱۸۱۰ دلار و ۴۴ سنت رسید.

بازار طلا مدتی است که پایگاه امنی برای خود ایجاد کرده است. در حال حاضر، بسیاری از تحلیل‌گران به تماشای آخرین تقلا‌های طلا برای پرش از مانع ۱۸۲۰ دلاری نشسته‌اند. طلا اگر از عهده این مهم برآید، می‌تواند سال نو را با روند صعودی پرقدرتی آغاز کند.

با این حال باید این نکته را در نظر گرفت که اگر طلا بالای مرز ۱۸۰۰ دلار باقی بماند، می‌تواند روز‌های امیدوار کننده‌ای در روز‌های آغازین سال داشته باشد.

به گزارش فرادید؛ در صورت گذر از مرز ۱۸۲۰ دلاری بازیگران بازار طلا خود را برای خیز‌های بلندتر تا ۱۸۷۵ دلار آماده خواهند کرد. اصولا بازار طلا به شدت تحت تأثیر دلار آمریکا است، و در حال حاضر وضعیت بازار دلار به نفع طلا است.

تعدیل سریع‌تر تدابیر محرک مالی از سوی بانک مرکزی آمریکا و احتمال سه دور افزایش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۲۲ همگی تاثیر خود را در قیمت‌ها گذاشته‌اند و این به معنای آن است که هر گونه نگرانی جدیدی که این دورنما را تغییر دهد، برای طلا مثبت خواهد بود.

با نزدیک شدن قیمت‌ها به بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس در تعطیلات کریسمس، احساسات نسبت به طلا همچنان صعودی است. با این حال، توصیه تحلیلگران بازار این است: اگر مجبور نیستید هفته آینده معامله کنید، این کار را نکنید.

اکثر تحلیلگران وال استریت خاطرنشان می‌کنند که طلا در حال شروع یک فصل قوی است. با این حال، دو هفته آینده شاهد نوسانات بالا در حجم معاملات بسیار کم خواهیم بود. بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر کتاب‌های خود را برای سال قبل از تعطیلات بسته اند.

اکثر تحلیلگران نسبت به طلا در کوتاه‌مدت صعودی هستند، زیرا ماه‌های دسامبر و ماه‌های ابتدایی سال جدید دوره‌های فصلی ثابتی برای این فلز گرانبها هستند.

فرانک چالی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "آر جی او فیوچرز" اظهار کرد: سرمایه گذاران پیش از تعیین موضع معاملاتی باید مطمئن شوند روند افزایشی اخیر طلا واقعی است. بازار طلا مرتبا این افزایش قیمت‌های ساختگی را ایجاد می‌کند، اما روند افزایشی به سرعت ضعیف می‌شود. تا وقتی که طلا به ۱۸۳۵ دلار یا حتی به ۱۸۵۰ دلار صعود نکند، نمی‌توانم به روند افزایشی خوش بین باشم.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital گفت که اگرچه طلا در هفته آینده جا دارد کمی بالاتر رود، اما صعودی بودن دشوار است، زیرا دلار آمریکا قوی است.

وی گفت: دلار آمریکا از بالاترین سطح ماه نوامبر خود نشکسته است، اما همچنان در یک روند صعودی قوی است و این بر طلا تاثیر منفی خواهد گذاشت. وقتی فدرال رزرو به دنبال افزایش سه نوبت نرخ بهره در سال آینده است، نمی‌خواهم دلار آمریکا را بفروشم.»

کریستوفر وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX گفت که در کوتاه مدت نسبت به طلا بی طرف است، اما گفت که نسبت به این فلز گرانبها خوشبین نیست. او گفت: طلا فاقد اخبار اساسی برای افزایش پایدار قیمت‌ها است. با توجه به اینکه فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ بهره در سال آینده است، بازده واقعی باید افزایش یابد و این برای طلا منفی خواهد بود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه