چرا ساختمان جدید «پلاسکو» افتتاح نمی‌شود؟!

چرا ساختمان جدید «پلاسکو» افتتاح نمی‌شود؟!

اخیراً جلسه‌ای بین سازمان آتش‌نشانی شهر تهران و بنیاد مستضعفان برگزار شده است و درباره ایمنی ساختمان پلاسکو تصمیماتی اتخاذ شده است.
کد خبر: ۱۰۲۰۵۹
بازدید : ۳۷۹۳
۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱

در حالی که پیش از این قرار بود، ساختمان جدید پلاسکو در روز‌های پایانی آذر به بهره برداری برسد، اما زمان افتتاح رسمی به دلیل عدم تائید ایمنی این ساختمان از سوی سازمان آتش نشانی تهران به زمان دیگری موکول شد.

سی‌ام دی ماه سال ۱۳۹۵ ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو پس از ۵۴ سال در آتش سوخت و فرو ریخت. پس از این حادثه و در ۲۵ خرداد ۹۷ گودبرداری ساختمان پلاسکو با حضور محمد سعیدی‌کیا، رئیس وقت بنیاد مستضعفان آغاز شد.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پس از وقوع سانحه آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو با هدف مساعدت به کسبه آسیب‌دیده و فارغ از وظیفه قانونی و با نگاه ملی تصمیم گرفت بنایی، فاخر، ارزشمند و برخوردار از تمامی استاندارد‌های ساختمان و شهرسازی با رعایت ضوابط روز طرح‌های بالادست که پاسخگوی ذینفعان باشد، احداث کند و بر اساس پروانه اخذ شده، احداث بنا در ۲۰ طبقه (۵ طبقه زیرزمین و ۱۵ طبقه روی زمین) در دستور کار بنیاد قرار گرفت.

بر همین اساس قرار بود ساختمان جدید پلاسکو در روز‌های پایانی آذر ماه امسال به بهره برداری برسد، اما این افتتاح به زمان دیگری موکول شد. مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران درباره چرایی عدم بهره‌برداری از ساختمان جدید پلاسکو به تسنیم گفت: ساختمان بازسازی شده پلاسکو که در حال تحویل است، هنوز از نظر ایمنی تائید نشده است.

وی تصریح کرد: سازمان آتش نشانی باید این ایمنی را تائید کنند و پیش از تایید نهایی نباید واحد‌های تجاری در آن مستقر شوند. اخیراً جلسه‌ای بین سازمان آتش‌نشانی شهر تهران و بنیاد مستضعفان برگزار شده است و درباره ایمنی ساختمان پلاسکو تصمیماتی اتخاذ شده است.

برچسب ها: پلاسکو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه