آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۶ دی ماه را ۳۴ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۲۰۹۰
بازدید : ۴۵۹۲
۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۶ دی ماه ۳۴ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۶۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۴۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۲۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۲۸ هزار و ۴۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه رو گذشته ۲۵ استان کشور، مرگ و میر صفر و یک داشته اند، اما بیشترین تعداد موارد فوت بیماران کرونایی مربوط به استان‌های اصفهان با ۱۳ نفر، آذربایجان شرقی با ۵ نفر، تهران با ۴ نفر، فارس با ۳ نفر و خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان با ۲ نفر بوده است.

در این بازه زمانی، در ۲۰ استان کشور هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی ثبت نشده و ۵ استان نیز، یک فوتی داشته اند. پس از ۵۸۰ روز، مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی به ۳۴ نفر رسید. آخرین بار ۵ خردادماه سال گذشته، ۳۴ فوتی در روز ثبت شده بود.

دو هزار و ۷۶۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۱ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۹۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۸۵ هزار و ۳۱۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۷۹ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۶۶۷ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۴ هزار و ۱۶۱ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۴۱۳ هزار و ۲۸۸ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۵۰ میلیون و ۲۶ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۳۷ هزار و ۸۰۲ نفر (۱۳۱ نفر)

۲. برزیل ۶۱۸ هزار و ۴۵۷ نفر (۲۸ نفر)

۳. هند ۴۷۹ هزار و ۶۸۲ نفر (۹۷۸ نفر)

۴. مکزیک ۳۰۲ هزار و ۲۶۹ نفر (۹۹۸ نفر)

۵. روسیه ۳۰۲ هزار و ۲۷۱ (یک هزار و ۳۴ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۹۹۲ نفر (۷۱ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر (۴۴ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۴ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۹۷ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۱ هزار و ۳۴۸ نفر (۴۲)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه