قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۹

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۹

قیمت بیت کوین امروز ۹ دی ماه با ۲.۸۸ درصد کاهش نرخ به ۴۶,۶۹۳ دلار معادل ۱,۴۱۶,۵۴۸,۸۸۷ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۲۱۹۶
بازدید : ۵۵۰۷
۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰

فرادید| حرکت بیت کوین در مسیر کاهش همچنان ادامه دارد. امروز ۹ دی ماه بیت کوین با ثبت افت ۲.۸۸ درصد به ۴۶,۶۹۳ دلار معادل ۱,۴۱۶,۵۴۸,۸۸۷ تومان رسید.

افت قیمت ارز‌های دیجیتال در روز گذشته شدیدتر نیز بود. برخی برنامه‌های فدرال رزرو را علت افت قیمت ارز‌های دیجیتال می‌دانند. بر این اساس فدرال رزرو اعلام کرده است که در سال آینده خرید دارایی را کاهش و اجازه می‌دهد نرخ بهره افزایش یابد.

به گزارش فرادید؛ از آنجا که ارز‌های دیجیتال به نوعی در ماه‌های اخیر نقش یک مانع تورمی را بازی می‌کردند، نگرانی‌های تورمی مانند یک نیروی صعودی بر قیمت رمزاز‌ها عمل می‌کرد و جدیت فدرال رزرو در مقابله با تورم باعث شده است، امید‌ها به آینده قیمتی رمزارز‌ها قدری تضعیف شود.

البته خبر فروش بخشی از سهام شرکت تسلا توسط ایلان ماسک نیز بین فعالان بازار رمزارز‌ها جلب توجه می‌کرد و می‌توانست بر قیمت ارز‌های دیجیتال تاثیر گذاشته باشد. یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر بازار بیت کوین و چیزی که می‌تواند تهدیدی جدی علیه بازار ارز‌های مجازی باشد، اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تر از سوی دولت‌ها بر مبادلات ارز‌های مجازی است.

ویجای آیار، کارشناس بازار ارز‌های مجازی، می‌گوید: سال ۲۰۲۲ بدون شک سال بزرگی از نظر اعمال قوانین بیشتر در بازار جهانی ارز‌های مجازی خواهد بود. تمایل دولت‌ها برای اعمال قوانین در این بازار به مورد از سوی دولت آمریکا هیچ وقت به این اندازه بالا نبوده است.

همچنین از مواردی که بازار بیت کوین را طی ماه‌های آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد این است که قبلاً بیت کوین ارز بلامنازع بازار جهانی بود و بخش قابل توجهی از سرمایه این بازار مربوط به بیت کوین بود، اما حالا دیگر ارز‌های مجازی هم رشد کرده و سهم بیت کوین از این بازار کوچکتر شده است، به عنوان مثال هم اکنون اتریوم نقش قابل توجهی را در بازار ایفا می‌کند.

از طرفی بسیاری تورم آمریکا را عامل رشد بیت‌کوین می‌دانند و بیت‌کوین را حفاظی خود برای پوشش تورم توصیف می‌کنند. همه می‌گویند بیت‌کوین وسیله‌ای برای ذخیره ارزش است و این جمله دقیقا شعار برای طلاست و بیت‌کوین آمده که جای طلا را بگیرد.

پاول تودور جونز، سرمایه‌گذار میلیاردر ارز دیجیتال را محافظ بهتری نسبت به طلا برای تورم می‌بیند و عقیده دارد با خرید بیت‌کوین می‌تواند از ثروتش در درازمدت محافظت کند. بانک جی‌پی‌مورگان، در گزارش ماه اکتبر نوشت: به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نهادی به خرید بیت‌کوین علاقه دارند و آن راه محافظ بهتری نسبت به طلا می‌بینند.

بعضی کارشناسان نیز  معتقدند که انتظار می‌رود قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده در بازار جهانی سقوط کند. کارول الکساندر، استاد اقتصاد، پیش بینی کرده که در سال ۲۰۲۲ قیمت بیت کوین تا ۱۰ هزار دلار سقوط خواهد کرد و تمام آنچه که یک سال و نیم گذشته به دست آورده را به باد می‌دهد.

وی گفت: اگر من یک سرمایه گذار در بازار ارز‌های مجازی و بیت کوین به این فکر می‌کردم که هرچه زودتر از این بازار خارج شوم، چرا که به احتمال زیاد قیمت بیت کوین در سال آینده سقوط خواهد کرد. الکساندر ادامه داد، در حال حاضر بیت کوین بیش از آنکه یک دارایی باشد برای سرمایه گذاران یک اسباب بازی است.

کارشناسان هشدار داده‌اند که ETF بیت کوین برای سرمایه گذاران مبتدی و حتی کسانی که در بازار ارز‌های مجازی سابقه دارند، بسیار خطرناک است

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه