پراید بخریم یا تیبا؟

پراید بخریم یا تیبا؟

در نهایت اگر بخواهیم از نظر قیمتی این ۲ خودرو را مورد مقایسه قرار دهیم باید گفت که اکنون پراید ۱۳۱ در بازار ۱۶۷ میلیون تومان و تیبا با ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارند و تفاوت قیمت زیادی با یکدیگر ندارند.
کد خبر: ۱۰۲۲۱۱
بازدید : ۶۳۵۸
۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱

یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، پراید با تیبا است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

سایپا ۱۳۱: سایپا ۱۳۱، خودرویی ساخت ایران است که در سال ۱۳۶۷ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۸ سوپاپ استفاده شده است.

حجم موتور این خودرو ۱۳۲۳ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۷۱ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۲۵۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۰۸ نیوتن متر در ۲۰۰۰ و ۷۵۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۴.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۴۰ لیتر است.

این خودرو دارای امکاناتی همچون تهویه مطبوع، سیستم ضد سرقت با کد متغیر (Immobilizer)، قفل مرکزی، شیشه بالابر برقی درب‌های جلو، آینه‌های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم از داخل، گرمکن شیشه عقب، فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع است.

تیبا: خودرو مورد مقایسه دیگر تیبا است؛ خودرویی ایرانی که در سال ۱۳۸۹ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۵۰۳ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۸۷ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۲۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده دستی استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۳.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۴۱ لیتر است.

این خودرو دارای امکاناتی از جمله سیستم تهویه مطبوع خودکار در مدل EX، فرمان هیدرولیک، شیشه بالابر برقی جلو، شیشه بالابر برقی عقب در مدل EX، قفل مرکزی، ریموت کنترل در مدل EX، چراغ مه‌شکن عقب، چراغ مه‌شکن جلو در مدل‌های LX، SX و EX، رینگ آلومینیومی در مدل EX، سپر همرنگ بدنه است.

همچنین این خودرو مجهز به کمربند ایمنی جلو قابل تنظیم و مجهز به سیستم پیش‌کشنده، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، گرمکن شیشه عقب، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، آینه‌های جانبی برقی در مدل EX، درب‌بازکن باک و صندوق عقب، جالیوانی روی کنسول جلو، ساعت دیجیتال، برف‌پاک‌کن جلو با دور قابل تنظیم است.

در نهایت اگر بخواهیم از نظر قیمتی این ۲ خودرو را مورد مقایسه قرار دهیم باید گفت که اکنون پراید ۱۳۱ در بازار ۱۶۷ میلیون تومان و تیبا با ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارند و تفاوت قیمت زیادی با یکدیگر ندارند.

برچسب ها: پراید تیبا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه