قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۱ دی ماه با ثبت کاهش ۷.۹۳ درصد به ۴۶,۸۸۰ دلار معادل ۱,۴۲۲,۳۶۲,۴۶۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۲۲۲۰
بازدید : ۳۸۴۳
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۲

فرادید| حرکت بیت کوین در مسیر کاهشی همچنان ادامه دارد. امروز ۱۱ دی ماه قیمت بیت کوین با ۷.۹۳ درصد افت نرخ به ۴۶,۸۸۰ دلار معادل ۱,۴۲۲,۳۶۲,۴۶۰ تومان رسید.

بیت کوین یک کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) یا رمز ارز است، که در ابتدا به عنوان وسیله‌ای برای مبادله طراحی شده بود؛ اما امروزه به عنوان ذخیره ارزش شناخته می‌شود.

به گزارش فرادید؛ این ارز دیجیتال به جای تکیه و وابستگی به نهاد‌های واسطه مانند بانک، از رمزنگاری برای مدیریت و ایجاد کوین‌ها استفاده می‌کند. تاریخچه بیت کوین با اختراع این ارز توسط شخص ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو آغاز شد.

ناکاموتو ایده Bitcoin را از ایده‌های مختلفی که توسط جامعه سایفرپانک‌ها ارائه شده بود، گرفته‌است. بزرگ‌ترین رمز ارز دنیا به سرعت رشد کرد و در بین جوامع آنلاین و آفلاین به عنوان یک ارز شناخته شد. از اواسط سال ۲۰۱۰، برخی کسب و کار‌ها در کنار دیگر روش‌های پرداخت، شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جدید کردند.

دیروز بیت کوین در آخرین روز ۲۰۲۱ با کاهش رو به رو شد و در کانال ۴۶ هزار دلار معامله شد. در تجزیه و تحلیل فنی پس از اینکه بیت کوین سه روز متوالی در این هفته ضرر کرد، از سیگنال خرید پشتیبانی می‌کند.

ذکر این نکته لازم است که قیمت ارز‌های دیجیتالی در ماه دسامبر کاهش یافت و سرمایه‌گذاران علت آن را شیوع سویه اُمیکرون و تغییرات آب‌وهوایی می‌دانند. یکی از سرمایه‌گذاران معتقد است که سرمایه‌گذاران مسئول و متعهد به محیط‌زیست، درباره استفاده از انرژی در استخراج ارز‌های دیجیتال نگران هستند.

شیوع سویه اُمیکرون باعث عدم سرمایه‌گذاری‌های پرخطرتر (ارز‌های دیجیتال) سرمایه‌گذاران شده است و افزایش تعداد موارد سویه اُمیکرون در ایالات‌متحده کاتالیزور اصلی برای کاهش قیمت ارز‌های دیجیتال در ماه دسامبر است.

برایان کلی، مدیرعامل و موسس یک شرکت سرمایه‌گذاری گفت: شیوع سویه اُمیکرون و رکود اقتصادی ایالات‌متحده در وجوه کلان اقتصادی تاثیر گذاشته است و سهام‌هایی که ارز‌های دیجیتال را نگه می‌دارند یا استخراج می‌کنند، نسبت به خود دارایی‌ها در ماه دسامبر کاهش بیشتری داشتند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۲.۱۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۷۷ درصد کمتر شده است. بیت کوین با ارزش بازار حدود ۹۰۶.۶۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۸.۱۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

برخی داده‌های نشان می‌دهد که نهنگ‌ها هنوز منتظر کاهش قیمت بیت‌کوین تا محدوده حمایتی ۴۵ هزار دلار هستند.

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه