هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۱ دی ماه در مناطق جنوبی کشور رش باران گاهی همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۲۴۳
بازدید : ۱۶۴۲
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۱ دی ماه در هرمزگان و جنوب استان‌های بوشهر، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط استان‌های واقع در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی همچنین شرق و غرب کشور بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

روز یکشنبه گستره بارش به‌تدریج کل کشور به‌جز نوار شمالی - که بارش پراکنده دارد - را فرا می‌گیرد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران وی با اشاره به بارش‌های پراکنده در شمال غرب کشور افزود: دوشنبه بارش در سطح کشور، به‌جز شمال غرب که بارش پراکنده دارد، ادامه خواهد داشت.

سه شنبه عمده بارش در جنوب شرق کشور، شامل شرق هرمزگان و جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

چهارشنبه نیز در برخی مناطق واقع در شرق، جنوب شرق و سواحل مرکزی دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های یاد شده به شکل برف خواهد بود.

از شنبه تا دوشنبه بارش در برخی مناطق استان‌های واقع در نیمه جنوبی کشور به‌ویژه شنبه در هرمزگان، یکشنبه در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، کرمان، جنوب اصفهان و دوشنبه در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب اصفهان سنگین و با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ همراه خواهد بود.

روز یکشنبه و دوشنبه در مناطقی از سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد خیلی شدید با احتمال گرد و خاک رخ می‌دهد.

طی پنج روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به تناوب مواج و توفانی است و شنبه و یکشنبه دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش می‌یابد و از دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی، به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت و دریای خزر نیز مواج می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت:آلودگی هوا به تناوب تا یکشنبه (۱۲دی ماه) در تهران و کرج ادامه دارد.

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای۱۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه نیمه‌ابری تا ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۱- و یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین