قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران

افزایش عرضه به بازار اجاره از ناحیه تقاضای مسکن اولی ها، باعث شده است مستاجر‌ها این روز‌ها به تنوع بیشتری از فایل‌های کوچک متراژ با شرایط رهن کامل دسترسی داشته باشند.
کد خبر: ۱۰۲۲۷۷
بازدید : ۴۵۲۹
۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

فایل رهن کامل در بازار اجاره مناطق ۹ و ۱۰ شهر تهران افزایش یافت. نتایج تحقیقات میدانی از تازه‌ترین تحولات بازار اجاره مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمالی و جنوبی شهر تهران نشان می‌دهد، روز گذشته عرضه فایل رهن کامل به بازار اجاره این مناطق به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است.

استارت افزایش عرضه فایل‌های رهن کامل به بازار اجاره این مناطق از روز‌های پیش زده شده بود، اما در روز گذشته بیش از ۸۰‌درصد فایل‌هایی که در سامانه‌های مجازی معرفی مسکن به بازار اجاره این مناطق عرضه شد، واحد‌های مسکونی با شرایط رهن کامل بود. عمده این فایل‌ها نیز ریزمتراژ و با مساحت کمتر از ۶۰ مترمربع بودند.

این موضوع نشان‌دهنده بازگشت برخی از متقاضیان خانه اولی به بازار مسکن است که اقدام به خرید آپارتمان‌های ریزمتراژ در این مناطق کرده وبرای جبران کسری نقدینگی خود در زمان خرید مسکن این واحد‌ها را حداقل به مدت یکسال با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه کرده اند.

افزایش عرضه به بازار اجاره از ناحیه تقاضای مسکن اولی ها، باعث شده است مستاجر‌ها این روز‌ها به تنوع بیشتری از فایل‌های کوچک متراژ با شرایط رهن کامل دسترسی داشته باشند.

این شکل عرضه به بازار اجاره، به دنبال جهش قیمت مسکن وخروج تقاضای مصرفی و سرمایه‌گذاری (سرمایه‌گذاری از جنس خرید از سوی مسکن اولی‌ها به قصد تبدیل به احسن در سال‌های بعد)، از بازار ملک، دست کم طی دو سال گذشته، نایاب شده بود.

اما هم اکنون و همزمان با بازگشت تعدادی از مسکن اولی‌ها به بازار و خرید از مناطق مصرفی جنوب شهر تهران به‌خصوص مناطق مرز نیمه شمالی و جنوبی (مناطق ۹ و ۱۰)، این شکل عرضه به طور مجدد در بازار ملک مشاهده می‌شود.

بخش زیادی از این واحد‌ها نیز حاصل عرضه آپارتمان‌های کوچک متراژ به بازار فروش از سوی متقاضیان تبدیل به احسن و خرید آن‌ها از سوی متقاضیان خانه اولی با سطح بودجه‌های محدود است. به همین دلیل این افراد ناچارند حداقل برای یک سال این واحد‌ها را به بازار اجاره عرضه کنند تا در سال بعد بتوانند پس از تامین کسری مبلغ خرید، اقدام به سکونت در واحد خود کنند.

عده دیگری نیز با هدف حفظ ارزش دارایی‌های خود اقدام به خرید این واحد‌ها و عرضه به بازار اجاره می‌کنند تا در سال‌های بعد بتوانند این واحد‌ها را به واحد مطلوب خود برای سکونت تبدیل کنند. در زیر برخی از این فایل‌ها آمده است.

قیمت رهن و اجاره آپارتمان

برچسب ها: رهن و اجاره تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین