هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۱۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۱۲

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۲ دی ماه در اغلب استان‌های جنوبی کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌­بینی می‌­شود.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۰
بازدید : ۴۵۷۹
۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹

فرادید| براساس هشدار قرمز سازمان هواشناسی ایران یکشنبه ۱۲دی ماه در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی استان‌های یزد و اصفهان بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌­بینی می‌­شود.

در استان‌های جنوبی و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق و در استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده مورد انتظار است.

دوشنبه در غالب مناطق کشور بارش رخ خواهد داد. شدت بارش یکشنبه در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و دوشنبه در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ سه شنبه عمده بارش‌ها در استان سیستان و بلوچستان و سواحل دریای عمان خواهد بود و در شمال شرق، شرق، مرکز، جنوب و شمال غرب کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

چهارشنبه دوباره در غالب مناطق کشور بارش رخ خواهد داد. شدت بارش در این روز در استان‌های ساحلی خزر است. پنجشنبه سامانه بارشی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان سبب بارش می‌شود.

در دو روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید است. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در سه روز آینده و دریای خزر در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا ابری و در بعضی ساعات بارش باران و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای۵ و حداکثر دمای۸ درجه سانتیگراد و طی سه­ شنبه صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۱ و ۲۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه