آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ دی ماه ۳۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۲۳۷۵
بازدید : ۷۶۱۵
۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ دی ماه را ۳۴ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۷۳۶ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۷۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۵۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۹۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۴۴ هزار و ۲۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. دو هزار و ۴۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۲ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۲۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار جهانی کرونا

تاکنون مرگ پنج میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۶۳ نفر بر اثر بیماری کرونا در جهان تأیید شده است و ۲۵۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۶۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمار‌های رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۷.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان

۱ ایالات متحده ۵۷،۱۲۶،۱۰۵، ۸۴۸،۸۷۳،
۲ هند ۳۴،۹۶۰،۲۶۱، ۴۸۲،۰۱۷،
۳ برزیل ۲۲،۳۰۵،۰۷۸، ۶۱۹،۲۴۵،
۴ انگلیس ۱۳،۴۲۲،۸۱۵، ۱۴۸،۸۹۳،
۵ روسیه ۱۰،۵۵۴،۳۰۹، ۳۱۱،۳۵۳،
۶ فرانسه ۱۰،۳۱۷،۸۱۹، ۱۲۴،۲۱۲،
۷ ترکیه ۹،۵۹۷،۶۷۰، ۸۲،۷۹۵،
۸ آلمان ۷،۲۳۵،۱۳۵، ۱۱۳،۰۷۴،
۹ اسپانیا ۶،۶۶۷،۵۱۱، ۸۹،۵۷۳،
۱۰ ایتالیا ۶،۳۹۶،۱۱۰، ۱۳۷،۷۸۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشور‌های اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۸۱۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۸ هزار و ۵۹۰ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۷۰۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشور‌های انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه