هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۵

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۵ دی ماه در استان غربی کشور بارش باران و برف گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۳۹۵
بازدید : ۶۷۳۳
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۱۵دی‌ماه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در استان‌های واقع در کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، جنوب قم و به‌تدریج در استان‌های چهارمحال وبختیاری، اصفهان، شمال فارس، کرمان، یزد خراسان جنوبی و شمال سیستان وبلوچستان بارش باران و برف گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف خواهد بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز بارش رخ می‌دهد همچنین در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده انتظار می‌رود.

امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای خزر مواج است. پنجشنبه این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور فعال و سبب بارش وزش باد و کاهش دما در این مناطق خواهد شد.

در جنوب خراسان جنوبی، شمال شرق کرمان و برخی مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان بارش شدت خواهد داشت و در بعدازظهر این سامانه از شرق کشور خارج می‌شود. جمعه در غالب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های شنبه و یکشنبه در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود همچنین در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و به‌تدریج همراه با غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف همراه با غبارمحلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۳ و۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه