آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۸

بر اساس آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ دی ماه متأسفانه ۲۶ نفر از هم وطنانمان بر اثر این بیماری جان باختند.
کد خبر: ۱۰۲۴۷۹
بازدید : ۶۲۵۴
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳

فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ دی ماه را ۲۶ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۳۱ هزار و ۸۴۷ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۶۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ پس از ۶۱۴ روز، آمار شناسایی روزانه بیماران کرونایی، سه رقمی شد. آخرین بار ۱۴ اردیبهشت سال گذشته، موارد جدید کرونا در کشور سه رقمی و ۹۷۶ نفر بود. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۹۲۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۵۰ هزار و ۴۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه روز گذشته در ۱۵ استان کشور، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی ثبت نشده و در ۱۲ استان نیز فقط یک مورد فوت، گزارش شده است. یک هزار و ۸۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۲ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۰۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۲۶ هزار و ۸۹۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٣٠٠ میلیون و ٩۴۵ هزار و ۶۷۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷ هزار و ۵۸۶ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۴۹۰ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۹۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۶۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۵۶ هزار و ۳۲۱ نفر (۲ هزار و ۴۵۷ نفر)

۲. برزیل ۶۱۹ هزار و ۷۳۰ نفر (۱۷۱ نفر)

۳. هند ۴۸۳ هزار و ۱۷۸ نفر (۳۰۲ نفر)

۴. مکزیک ۳۱۳ هزار و ۸۱۷ نفر (۸۰۲ نفر)

۵. روسیه ۳۰۶ هزار و ۷۶۸ (یک هزار و ۶۵۷ نفر)

۶. پرو ۲۰۲ هزار و ۵۵۰ نفر (۷۱ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر (۸ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۱۴۷ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۳۷ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۱ هزار و ۸۰۲ نفر (۲۶)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه