هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

با توجه به تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 21 دی ماه در اغلب استان های کشور بارش باران، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۲۵۶۴
بازدید : ۶۹۰۰
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۱ دی‌ماه در استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل، نیمه‌شمالی و شرق خوزستان و برخی نقاط استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، البرز، گیلان و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقت و با احتمال رعد و برق در استان‌های جنوبی کشور پیش‌بینی می‌شود.

بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به‌صورت برف خواهد بود و چهارشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود و فقط در بخش‌هایی از غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

جمعه در غالب مناطق نیمه غربی کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد که شدت بارش‌ها دراستان‌های کردستان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی خواهد بود.

شنبه در بیشتر مناطق کشور به‌جز پاره‌ای از مناطق شمال غرب و جنوب شرق بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در شمال شرق و جنوب کشور خواهد بود. امروز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران، البرز و اصفهان و چهارشنبه و پنج شنبه در اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

جمعه و شنبه در شمال غرب، غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر دما ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و همچنین جمعه در جنوب شرق، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور و شنبه در نیمه شرقی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد نسبتا شدید تا شدید رخ می‌دهد.

همچنین آسمان تهران فردا قسمتی ابری و درصبح مه رقیق و در اواسط روز وزش باد با حداقل دمای۶ و حداکثر دمای۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز پنج‌شنبه نیمه ابری و گاهی وزش باد، از بعد از ظهر ابری و از اوایل شب بارش باران با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس و اهواز با دمای ۲۳ و۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۶ و۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه