قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۲ دی ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۹ دلار و ۳۷ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۲۵۸۲
بازدید : ۶۷۴۲
۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹

فرادید| علیرغم افزایش بهای طلا، اما در جدول روزانه درصدی از کاهش نرخ این فلزگرانب‌ها نسبت به روز گذشته مشاهده می‌شود. امروز ۲۲ دی ماه قیمت هر اونس طلای روزانه در بازار با افت ۱.۸۹ درصدی به ۱۸۱۹ دلار و ۳۷ سنت رسید.

در حالی که تجار منتظر انتشار آمار‌های نرخ تورم ماه دسامبر هستند و احتمال می‌دهند افزایش نرخ بهره در آمریکا سریع‌تر اتفاق بیفتد، تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب شد تا قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش باشد.

مارگارت یانگ، استراتژیست شرکت دیلی فارکس گفت: عقب نشینی دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله از قیمت طلا پشتیبانی می‌کنند، اما این حقیقت که بازار‌ها انتظار دارند امسال نرخ‌های بهره سه تا چهار دور افزایش پیدا کند، پتانسیل صعودی طلا را محدود می‌کنند.

به گزارش فرادید؛ در هنگام رشد نرخ تورم معمولا بازار طلا به محل امنی برای حضور سرمایه گذاران تبدیل می‌شود، اما فلز زرد به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا چنین اتفاقی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می‌برد.

به گفته یانگ، بازار‌ها پیش بینی می‌کنند تورم بر مبنای سال به سال ۵.۴ درصد رشد کند و اگر آمار تورم بالاتر از این حد باشد، دلار صعود خواهد کرد و قیمت طلا کاهش پیدا می‌کند. با این حال حتی نرخ تورم پایین‌تر از حد انتظارات باشد، برای طلا مثبت خواهد بود.

در حالی که تجار منتظر شنیدن سخنران رئیس فدرال رزرو در اواخر دیروز بودند تا سرنخ‌هایی در مورد زمان و روند تعدیل سیاست پولی آمریکا به دست بیاورند، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی اندکی افت کرد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه