قیمت طلای جهانی امروز، ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

قیمت طلای جهانی امروز، ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۵ دی ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۸ دلار رسید.
کد خبر: ۱۰۲۶۳۵
بازدید : ۴۸۹۵
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳

فرادید| قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش ناچیزی داشته است، اما اعداد و ارقام جدول روزانه نشان از روند صعودی دارد. امروز ۲۵ دی ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۸۱۸ دلار رسید.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار آمارهای اقتصادی ای هستند که می تواند ابهامات موجود در خصوص سیاست پولی آینده فدرال رزرو را بزداید و در شرایطی که تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب تقویت بازار طلا شده، قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از ماه نوامبر تاکنون قرار گرفت.

بعضی از تحلیلگران بر این باورند که طلا نیروی صعودی فنی جدیدی پیدا کرده است و همزمان، آمار اقتصادی که رشد تورم، مصرف ضعیفتر و ابهامات ژئوپلیتیکی رو به رشد را نشان می دهد، تا حدودی حمایت بنیادین برای این فلز ارزشمند فراهم کرده است.

به گزارش فرادید؛ طی روزهای گذشته مقام های بانک مرکزی آمریکا این سیگنال را به بازار ارسال کرده اند که فدرال رزرو خود را برای آغاز افزایش نرخ بهره در ماه مارس آماده می کند.

در هنگام افزایش نرخ بهره بازار طلا به محلی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می شود، اما هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا با بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می تواند بر جذابیت این بازار اثر بگذارد.

از نظر بسیاری از تحلیلگران، تورم همچنان از قیمت طلا در سال ۲۰۲۲ پشتیبانی خواهد کرد. شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا که روز سه شنبه منتشر شد، نشان داد نرخ تورم در دسامبر بر مبنای سالانه هفت درصد رشد کرد که بالاترین سطح از ژوئن سال ۱۹۸۲ بود.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA در این باره گفت: انتظار دارم طلا تحت تاثیر تورم بالا روند صعودی ملایمی داشته باشد.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک به کیتکونیوز گفت: زمان آن فرا رسیده که طلا از محدوده مقاومتی ۱۸۳۰ تا ۱۸۳۵ دلار عبور کند.

با این حال همه تحلیلگران به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین نیستند. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت "ای بی سی بولیون" اظهار کرد: وی به نظاره نشسته است تا ببیند آیا دلار آمریکا پس از هفته پرنوسانی که سپری کرد، می تواند اندک حمایتی پیدا کند. افت اخیر دلار بیش از حد به نظر می رسد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه