هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۵ دی ماه در استان‌های جنوبی کشور شاهد بارش شدید باران خواهیم بود.
کد خبر: ۱۰۲۶۴۵
بازدید : ۴۹۹۹
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۲۵ دی‌ماه در شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب غرب کشور ابرناکی، بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و بوشهر، شرق هرمزگان، غرب یزد، برخی مناطق در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش شدت خواهد داشت.

به گزارش فرادید و به نقل از هواشناسی ایران، در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر به‌طور پراکنده و متناوب باران و برف انتظار می‌رود.

در نواحی سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف و در مناطق جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

فردا بارش در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و با ورود سامانه دیگری به غرب کشور در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و غرب تهران بارندگی تقویت می‌شود.

شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب اردبیل، گیلان همچنین در نیمه جنوبی فارس، کرمان، هرمزگان، جزایر در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، خراسان جنوبی می‌باشد. دوشنبه علاوه براین مناطق در غرب اصفهان و جنوب غرب کشور نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت. در شمال غرب و غرب کشور وزش باد و کاهش محسوس دما انتظار می‌رود و غالبا بارش بصورت برف پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز شدت بارش در شرق گیلان، غرب مازندران، شمال زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام، ارتفاعات شمال خوزستان همچنین در جنوب شرق فارس، شرق هرمزگان وجزایر در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد بود.

این سامانه در جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق و شرق کشور فعال خواهد بود و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور بارش خفیف برف و باران، وزش باد و کاهش محسوس دما انتظار می‌رود.

طی این روز شدت بارش در جنوب فارس، هرمزگان، کرمان، نیمه شمالی سیستان وبلوچستان و جنوب خراسان جنوبی خواهد بود. در اواخر وقت سامانه از شرق کشور خارج می‌شود. چهارشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری به غرب کشور بارش برف در شمال غرب، استان‌های کرمانشاه، شمال ایلام همچنین در غرب سواحل دریای خزر رخ می‌دهد.

دریای خزر یکشنبه و دوشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود و خلیج فارس و تنگه هرمز از امروز تا روز سه شنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه اهش دمای حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد در شمال غرب و سواحل دریای خزر و طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه کاهش دمای حدود ۷ تا ۹ درجه در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۲ و ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه