فریده زبیدی؛ اولین معاون زن در تاریخ گمرک ایران

فریده زبیدی؛ اولین معاون زن در تاریخ گمرک ایران

اولین معاون زن در تاریخ گمرک ایران با ۲۶ سال سابقه در حوزه حقوقی و قضایی منصوب شد.
کد خبر: ۱۰۲۷۱۵
بازدید : ۷۰۷۷
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۹

رئیس کل گمرک ایران امروز فریده زبیدی را به سمت سرپرست معاونت حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد که با این انتصاب برای نخستین بار در تاریخ گمرک ایران است که یک زن به عنوان معاون رئیس کل گمرک ایران منصوب می‌شود.

فریده زبیدی پیش از این به عنوان رئیس کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی فعالیت می‌کرد. همچنین مدیر کل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک و معاون حقوقی و قضایی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان به مدت ۱۰ سال، مسئول قضایی گمرک آبادان و خرمشهر و رئیس نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان بوشهر نیز در سوابق کاری معاون جدید حقوقی و نظارت گمرک ایران دیده می‌شود.

زبیدی تجربیاتی در حوزه رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی در گمرکات اجرایی و ستاد مرکزی گمرک به ویژه در بخش مبارزه با قاچاق کالا و جرائم سازمان یافته دارد.

وی در طول مدت تصدی در سمت مدیر کل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک در کارگروه‌های مختلف عضویت داشته است، که از جمله می‌توان به عضو اصلی کارگروه پرونده‌های ملی و مهم ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، عضو اصلی کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز گمرک ایران، عضو اصلی کمیته حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، عضو اصلی کمیته مقابله با عرضه مواد مخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و عضو اصلی کمیته حقوقی و قضایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری اشاره کرد.

همچنین گمرک ایران در طول فعالیت خانم زبیدی به عنوان مدیر کل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته موفق شد عنوان گمرک برتر دنیا در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش ساز‌ها را از سوی سازمان جهانی گمرک به خود اختصاص بدهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه