هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۸ دی ماه در اغب استان‌های کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۲۷۶۱
بازدید : ۹۳۴۵
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۲۸ دی ماه و طی ۲۴ ساعت آینده سامانه بارشی در نوار شرقی، شرق سواحل دریای خزر، جنوب و برخی مناطق البرز مرکزی در البرز، تهران و مازندران فعال خواهد بود.

شدت بارش در فارس، کرمان، هرمزگان، جنوب بوشهر و سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد و چهارشنبه در غالب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با هوای سرد حاکم است.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. پنج شنبه سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و به‌تدریج به سواحل دریای خزر نیز کشیده خواهد شد.

بارش در غرب مازندران، شرق گیلان، غرب کردستان و کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی شدت خواهد داشت.  جمعه در شرق مازندران و گلستان بارش شدید و در خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش برف رخ می‌دهد. از شنبه تا روز‌های پایانی هفته برای اکثر نقاط کشور بویژه در نیمه شمالی کشور ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه (۲۸دی‌ماه) خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ - و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی پنج‌شنبه قسمتی ابری، گاهی وزش باد شدید و از بعد از ظهر ابری و بارش باران و گاهی بارش برف با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۰ و ۲۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۵- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه