هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۹

باتوجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۹ دی ماه در نواحی جنوبی وجنوب شرقی کشور بارش برف و باران ادامه دارد.
کد خبر: ۱۰۲۷۹۰
بازدید : ۹۳۰۳
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ایران، امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از شمال غرب کشور وارد می‌شود و پنج شنبه در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، به تدریج ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و برف، وزش باد شدید و در نواحی کوهستانی کولاک برف انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز جمعه این شرایط در سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات شرقی البرز و نواحی شمال شرق ادامه دارد و در بخش‌هایی از شرق کشور بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود. روز‌های شنبه و یکشنبه در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است.

امروز در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل افزایش نسبی دما و از پنجشنبه با شمالی شدن جریانات دوباره روند کاهشی دما در این مناطق انتظار پیش‌بینی می‌شود. در سایر نقاط کشور نیز طی پنج روز آینده روند کاهشی دما و ماندگاری هوای سرد به‌ویژه در روز‌های جمعه و شنبه قابل انتظار است.

روز‌های پنجشنبه و جمعه در جنوب غرب و استان‌های ساحلی جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود. این شرایط جمعه برای نیمه شرقی کشور و استان‌های قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، سمنان و اصفهان انتظار می‌رود.

همچنین امروز خلیج فارس و از پنجشنبه تا پیش از ظهر شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود همچنین دریای خزر پنج‌شنبه و جمعه مواج و توفانی پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۵- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز شهر‌های ارومیه، تبریز، زنجان و سنندج با بیشینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور لقب می‌گیرند و فردا تبریز با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور خواهد بود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه