هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۳ بهمن ماه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۲۸۶۳
بازدید : ۵۱۸۰
۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از امروز ۳ بهمن ماه تا سه شنبه در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم می‌شود که در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات آذربایجان غربی بارش پراکنده دور از انتظار نیست. با گذر متناوب امواج تراز میائی جو از غرب کشور بعدازظهر چهارشنبه در نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

پنجشنبه در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، غرب کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در سایر مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده و موقتی و وزش باد رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی ۴ تا ۸ درجه‌ای دما به‌ویژه در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه صاف و غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۱۹ و ۲۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۲- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه