شناسایی عوامل برگزاری نبرد خونین سگها

شناسایی عوامل برگزاری نبرد خونین سگها

مدیرکل امنیتی استانداری زنجان از شناسایی عوامل برگزاری نبرد خونین سگها در زنجان خبر داد و گفت: با عومل اصلی و محرک برخورد می‌شود.
کد خبر: ۱۰۴۳۵
بازدید : ۶۶۰
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
مدیرکل امنیتی استانداری زنجان از شناسایی عوامل برگزاری نبرد خونین سگها در زنجان خبر داد و گفت: با عومل اصلی و محرک برخورد می‌شود.
 
امیرحسین اسکندری در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه برگزاری مسابقه مبارزه خونین سگها از مصادیق کژ رفتاری و رفتارهای انحرافی است به محض اینکه این موضوع به اطلاع مسئولان استان رسید، دستور برخورد صادر شد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه این موضوع در یکی دیگر از شهرستانهای استان نیز به وقوع پیوسته بود استاندار زنجان نیز بعد از اطلاع از این موضوع دستور برخورد را صادر  کردند.
 
مدیرکل امنیتی استانداری زنجان با  بیان اینکه برگزاری نبرد خونین سگها در شان مردم زنجان و کشور ایران نیست، گفت: به طور یقین همانطور که ملاحظه شد برگزار کنندگان این مسابقه افراد عادی نیستند و یکسری افراد خاص هستند که متاسفانه دست به چنین اقدامی زده‌اند.
 
وی با بیان اینکه برخورد شدید با این اقدامات انجام خواهد شد، تصریح کرد: اراده مدیریت استان، دستگاه‌های امنیتی و قضایی برخورد با مصادیق این رفتارها  است.
 
اسکندری خاطرنشان کرد: بنا به دستور مقام قضایی دادستان مرکز استان نیروی انتظامی پیگیر این موضوع است.
 
وی اظهار داشت: بعد از پیگریهای نیروی انتظامی برخی از افراد احضار شده‌اند و اقدامات لازم برای افراد دیگر که محرک و عامل اصلی بودند در ستور کار است که به محض تکمیل پرونده اقدامات بعدی با این افراد انجام می‌شود.
 
مدیرکل امنیتی استانداری زنجان عنوان کرد: به دلیل وجود مردم متدین و با فرهنگ در این استان نگاه دستگاه‌های حاکمیتی با مصادیق این اقدامات برخورد شدید و جلوگیری از  تکرار این موضوعات است.
 
وی با اشاره به اینکه برخی در اثر غفلت به مکان برگزاری نبرد خونین سگها رفته‌اند، ابراز کرد: برخورد با این افراد توجیهی و ارشادی خواهد بود.
 
اسکندری به شناسایی عوامل اصلی و محرک نیز اشاره کرد و گفت: به محض تکمیل پرونده تعداد این افراد نیز اعلام می‌شود و برخورد با عوامل اصلی و محرک برخورد شدید و قاطعانه خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه فعلا گزارشی بعد از دوم بهمن نسبت به برگزاری چنین مسابقاتی در هیچ یک از شهرستانها ارائه نشده است، خاطرنشان کرد: استاندار زنجان به تمامی فرمانداران دستور برخورد و جلوگیری از برگزاری چنین مسابقات و  هرگونه حیوان آزاری را صادر کرده‌اند و پیگیر این موضوع نیز هستند.
 
مدیرکل امنیتی استانداری زنجان افزود: در کنار اقدامات امنیتی، قضایی و انتظامی برای تقبیح و نشان دادن قبح این عمل دستگاه‌های فرهنگی نیر ورود می‌کنند و دستورات لازم نیز صادر شده تا در نکوهش این عمل فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام و افراد اغفال شده ارشاد شوند.
 
وی اظهار داشت: ممکن است برگزاری چنین مسابقاتی در مکانهایی به صورت غیرعلنی و مخفیانه برگزار شود که در صورت مشاهده به شدت برخورد می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین