خاطرات زن ملوانی که احمدی‌نژاد به او عروسک داد
بازخوانی بدرقه رسمی نظامیان دستگیر شده انگلیسی در پاستور:

خاطرات زن ملوانی که احمدی‌نژاد به او عروسک داد

«فی ترنی» می‌گوید: تصمیم گرفته ام عروسکی را که احمدی نژاد به عنوان هدیه برای دخترم به او داده است نگه دارم تا وقتی او بزرگ شد همه ماجرا را برایش تعریف کنم.
کد خبر: ۱۰۵۶۲۰
بازدید : ۶۶۴۴
۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴

در فروردین ۱۳۸۶، بعد از آن که ناوچه "اچ ام اس کورنوال" بریتانیا وارد آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس شد، نیرو‌های سپاه ۱۵ ملوان آن را دستگیر کردند.

این ملوانان ۱۳ روز در ایران بازداشت بودند و سرانجام به دستور رئیس جمهور وقت، محمود احمدی نژاد، به عنوان "هدیه‌ای به مردم انگلیس"، آزاد شدند.

قبل از آزادی اما، مراسمی برای آن‌ها در محوطه ریاست جمهوری ایران برگزار شد و احمدی نژاد با دادن هدایایی مثل صنایع دستی و پسته از آنان خداحافظی کرد.

یکی از ملوانان بازداشتی، زن بود و دختری خردسال داشت. احمدی نژاد برای دختر او عروسک هدیه داد.

ملوان امریکایی
حالا بقیه ماجرا را در خبر ۱۵ سال قبل بخوانید:

«فی ترنی که پس از دستگیری توسط یگان مرزی ایران و آزادی از یک بازداشت ۱۳ روزه در ایران، اکنون به یک چهره رسانه‌ای تبدیل شده است، متن کوتاه گفت و گوی خود با "محمود احمدی ن‍ژاد" را به هفته نامه SUN فروخت.

وی این گفتگو را که در آستانه آزاد شدنش با رییس جمهور ایران داشت چنین روایت کرده است:

وقتی پیش احمدی نژاد رفتم، او به من گفت:حال دخترت چطور است؟

فی ترنی: نمی‌دانم آقای رئیس جمهوری، ۱۳ روز است که او را ندیده ام، یادت هست؟!»

احمدی نژاد:آه مگر اجازه تماس تلفنی با او را نداشته ای؟

فی ترنی: نه به هیچ وجه نداشته ام.

احمدی نژاد:به هر حال در زندگی و آینده تان موفق باشید.

ملوانان آمریکایی

پس از پایان این گفت و گوی کوتاه احمدی نژاد هدیه‌ای را که برای دخترم «ترنی» تهیه کرده بود به من می‌دهد. (این هدیه عروسک "سارا" بود.)

«فی ترنی» می‌گوید: تصمیم گرفته ام عروسکی را که احمدی نژاد به عنوان هدیه برای دخترم به او داده است نگه دارم تا وقتی او بزرگ شد همه ماجرا را برایش تعریف کنم.

پس از این که به انگلیس رسیدم این عروسک، توسط متخصصان نظامی بازرسی شد تا مطمئن شویم در آن مواد منفجره کار گذاشته نشده است.

فی ترنر در ازای فروش خاطرات خود به روزنامه سان و مصاحبه‌ای با یک شبکه تلویزیونی انگلیسی یک مبلغ "شش رقمی" را دریافت کرده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه