قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۱/۲۸

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۱/۲۸

قیمت بیت کوین امروز ۲۸ فروردین ماه با ۰.۴۵ درصد کاهش نرخ به ۴۰,۴۳۷ دلار معادل ۱,۱۲۶,۳۷۲,۶۳۵ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۵۶۳۹
بازدید : ۴۷۴۳
۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۴

فرادید| نوسان بیت کوین بین کانال ۴۰ و ۴۱ ادامه دارد. امروز ۲۸ فروردین ماه قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۴۵ درصد به ۴۰,۴۳۷ دلار معادل ۱,۱۲۶,۳۷۲,۶۳۵ تومان رسید.

نوسانات قیمت در حوالی ۴۰ هزار دلار در شرایطی رخ می‌دهد که آمار جدیدی از سختی شبکه بیت کوین منتشر شده که نشان دهنده کاهش یک درصدی آن است. از طرفی احساسات حاکم بر بازار نشان دهنده ترس شدید در میان معامله گران است.

به گزارش فرادید؛ با توجه به افت حدود ۷۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، شاخص ترس و طمع بیت کوین هم به عدد ۲۲ رسیده که این عدد نشان دهنده ترس موجود در بازار است.

ارزش معاملات ارز اول بازار در شبانه روز گذشته بیش از ۱۹ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به ۷۶۷ میلیارد دلار رسیده است.

بیت کوین در سال جاری عمدتا در محدوده قیمتی ۳۵,۰۰۰ تا ۴۵,۰۰۰ دلار محدود شده است. رسیدن قیمت به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در اواخر مارس (اوایل فروردین) با افت ۱۹ درصدی آن همراه شد، زیرا نگرانی‌ها از تشدید سیاست‌های پولی منجر به سقوط دارایی‌های پرریسک شد. در این مدت زمان، میزان همبستگی این رمزارز با سهام بزرگ فناوری به سقف بی سابقه‌ای رسید.

ارتباط و همبستگی قدرتمند بازار رمزارز‌ها با سهام در روز پنجشنبه به نفع بازار کریپتو بود، زیرا رمزارز‌ها تا حد زیادی از روند بازار‌های سهام آسیا پیروی کرده اند شورای دولتی چین روز چهارشنبه اعلام کرد که “حمایت مالی از اقتصاد واقعی را به ویژه در صنایع و مشاغل کوچکی که در پی همه گیری به شدت تحت فشار قرار گرفته اند، تقویت خواهد کرد”

مارک نیوتن (Mark Newton)، مدیر عامل و رئیس استراتژی تکنیکال در شرکت فاند استرت (Fundstrat) عنوان کرد که بیت‌کوین پس از کاهش به سمت خط روند سه ماهه که کف‌های قیمتی اوایل ژانویه (اواسط دی) را به هم متصل می‌کند، برای خرید در کف‌های قیمتی جذاب به نظر میرسد. وی افزود که این رمزارز باید در طول هفته آینده به تارگت‌هایی در حدود ۴۳,۷۵۰ دلار الی ۴۴,۲۰۰ دلار جهش یابد.

نیوتن عنوان کرد که این جهش احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود و بازگشت بیت کوین به بالای سطح ۴۸,۲۴۸ دلاری برای آغاز یک رالی جدید چند هفته‌ای و یا چند ماهه ضروری است. ”

بنا بر اعلام برخی کارشناسان اگر بیت کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار بازگردد، خطر سقوط آن به سطح «حمایت ثانویه» در نزدیکی سطح ۲۷,۲۰۰ دلاری مطرح خواهد شد. بیت کوین از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) در این کف حمایتی معامله نشده است.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه