حکم قصاص محیطبان کرمانشاهی شکست

حکم قصاص محیطبان کرمانشاهی شکست

برومند نجفی محیطبان، به اتهام این قتل زندانی و آبان سال گذشته به قصاص محکوم شد.
کد خبر: ۱۰۵۹۳۹
بازدید : ۱۳۰
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳

فرمانده یگان محیط زیست از توقف اجرای حکم قصاص محیطبان کرمانشاهی خبر داد.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اعلام این خبر گفت: از طریق دیوان عالی کشور اطلاع پیدا کردیم که درخواست اعاده دادرسی ما در مورد پرونده برومند نجفی، محیطبان کرمانشاهی که به قصاص محکوم شده بود پذیرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه طبق این حکم، قصاص محیطبان برومند نجفی متوقف شده است، ابراز داشت: با ارائه ادله ما به دیوان عالی کشور حکم قصاص این محیطبان تغییر کرد و قرار است دوباره در یک شعبه هم عرض رسیدگی شود.

محبت‌خانی افزود: براساس ادله ارائه شده این قتل شبه‌عمد و براساس خطای محض محیطبان صورت گرفته است. فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با تأکید بر اینکه گرفتن رضایت از خانواده مقتول اولویت ما است، گفت: در این حادثه جوانی جان باخته و نیروی یگان ما در این موضوع مقصر بوده است، اما از آنجایی که این اتفاق عمدی نبوده، به‌دنبال این هستیم که از خانواده آن مرحوم رضایت بگیریم.

۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان درگیری نیرو‌های اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک خودرو پراید در منطقه حفاظت شده بیستون و در حد فاصل روستای «سه‌چک» و پادگان حاجی آباد، یک نفر از سرنشینان به‌دلیل تیراندازی جان خود را از دست داد. برومند نجفی محیطبان، به اتهام این قتل زندانی و آبان سال گذشته به قصاص محکوم شد.

منبع: روزنامه ایران

برچسب ها: محیطبان حکم قصاص
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه