هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۱

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز اول اردیبهشت ماه در اغلب استان‌های کشور رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۵۹۴۶
بازدید : ۱۵۲
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز اول اردیبهشت ماه در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شرق خوزستان و شمال و نیمه غربی سمنان رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

جمعه نیز در برخی مناطق گلستان، مازندران، خراسان شمالی، شمال و غرب خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، یزد، کرمان و نیمه شمالی فارس رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.ش

شنبه در برخی مناطق خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، شرق اصفهان و ارتفاعات سمنان رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد، افزود: از یکشنبه بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی جدید در برخی مناطق غرب و جنوب غرب و دوشنبه در جنوب غرب، غرب، برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پیش بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، همچنین شنبه در نوار شرقی، یکشنبه در بخش‌هایی از مرکز و دوشنبه در جنوب غرب و مرکز کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

امروز و فردا دمای هوا در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش و از شنبه تا دوشنبه به تدریج افزایش می‌یابد و نیز امروز دریای خزر مواج است.

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی به همراه وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه کمی ابری به همراه وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد و ارومیه با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین و طی فردا اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر کرد، ارومیه، سنندج و همدان با ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه