آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۴

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۴ اردیبهشت ماه را ۱۳ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۶۰۵۳
بازدید : ۲۴
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۴ اردیبهشت ماه ۱۳ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۹۷۵ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۳۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۹۶۶ هزار و ۹۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

امروز پس از گذشت حدود ۲۶ ماه، مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ به کمتر از ۱۵ نفر رسید. در شبانه روز گذشته در ۲۱ استان، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کووید۱۹ ثبت نشده و در ۸ استان، فقط یک مورد مرگ، گزارش شده است.

یک هزار و ۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۰ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۸ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۷۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۸۳ هزار و ۹۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۰۵ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۵۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد دو هزار و ۵۷۱ در یک روز به تعداد شش میلیون و ۲۴۰ هزار و ۳۲۹ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۴۶۰ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۱۰۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.)

۱. آمریکا یک میلیون و ۱۸ هزار و ۲۳۹ نفر (۳۴۲ نفر)

۲. برزیل ۶۶۲ هزار و ۶۱۸ نفر (۶۲ نفر)

۳. هند ۵۲۱ هزار و ۷۷۲ نفر (۱۸ نفر)

۴. مکزیک ۳۷۲ هزار و ۸۶۰ نفر (۳۵ نفر)

۵. روسیه ۳۲۷ هزار و ۹۹۰ نفر (۲۳۳ نفر)

۶. پرو ۲۳۴ هزار و ۷۸۹ نفر (۳۴ نفر)

۷. اندونزی ۱۶۰ هزار و ۷۶۷ نفر (۹ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۴ هزار و ۸۷۸ نفر (۲۰۳ نفر)

۹. ایتالیا ۱۵۵ هزار و ۷۶۸ نفر (۸۵ نفر)

۱۰. ایران ۱۴۰ هزار و ۹۳۰ نفر (۱۱)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه