پلنگ قائمشهر تلف شد

پلنگ قائمشهر تلف شد

صبح روز یکشنبه یک قلاده پلنگ نر در قائمشهر به مردم حمله کرده بود که قبل از رسیدن مامورین یگان حفاظت محیط زیست، مامورین نیروی انتظامی ناچار به تیر اندازی به سمت این پلنگ ایرانی شدند که پس از انتقال به منطقه سمسکنده متاسفانه این پلنگ تلف شد.
کد خبر: ۱۰۶۱۱۰
بازدید : ۱۲۲
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از تیراندازی مامورین نیروی انتظامی به پلنگ قائمشهر این پلنگ بعد از انتقال به منطقه سمسکنده تلف شد.

رضا فرجی گفت: صبح روز یکشنبه یک قلاده پلنگ نر در قائمشهر به مردم حمله کرده بود که قبل از رسیدن مامورین یگان حفاظت محیط زیست، مامورین نیروی انتظامی ناچار به تیر اندازی به سمت این پلنگ ایرانی شدند که پس از انتقال به منطقه سمسکنده متاسفانه این پلنگ تلف شد.

به گفته سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، نمونه برداری‌ها و انجام آزمایشات تشخیصی برای شناساسی بیماری احتمالی انجام شده و دلیل حضور حیوان در شهر توسط اداره کل استان در دست پیگیری است.

در عملیات زنده گیری پلنگ، ۲ مامور زخمی شدند

همچنین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قائم شهر گفت: سن تقریبی این پلنگ نر ۵ سال تخمین زده شده که دارای وزن ۵۶ کیلوگرم است، وزن استاندارد برای یک پلنگ ۳۵ الی ۴۰ کیلو است، که این پلنگ اضافه وزن دارد.

به گفته مصطفی عرب، بر اساس بررسی بالشک‌های پنجه، این پلنگ وحشی است، ولی هنوز مشخص نیست که ازکجا وارد شهر شده است، اما پس از بررسی‌های پزشکی مشکوک به هاری است.

او گفت: در عملیات زنده گیری پلنگ قائم شهر، ۲ مامور نیروی انتظامی زخمی شده اند که یک مامور به صورت سرپایی درمان و مامور دوم از ناحیه کتف و دست راست مورد جراحت قرار گرفته است.

برچسب ها: پلنگ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه