۴ ترفند تمیزی فوری خانه

۴ ترفند تمیزی فوری خانه

برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و سماور از چند عدد لیموترش یا آب لیمو (کامل یا قاچ شده) استفاده کنید. در این روش لیمو‌ها را درون آب کتری بریزید و آب را ۱۰ دقیقه بجوشانید تا رسوب کتری کنده شود.
کد خبر: ۱۰۶۱۴۷
بازدید : ۱
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳

تمیز بودن محیط زندگی باعث می‌شود تا شما احساس سرحالی و سرزندگی داشته باشید، اما همیشه از بین بردن لکه و کثیفی کار آسانی نیست و تمیز کردن برخی وسایل ترفند‌های خاص خودش را دارد.

در ادامه به معرفی چند روش عالی برای از بین بردن کثیفی‌ها خواهیم پرداخت.

رهایی از بوی سطل زباله؛ جوش شیرین فقط برای پخت و پز مناسب نیست. این پودر سفید می‌تواند کار‌های بیشتری مثل از بین بردن بوی بد انجام دهد. در قسمت زیر سطل خود مقداری جوش شیرین بپاشید و یک کیسه زباله جدید درون آن قرار دهید. با این روش از شر بوی بد خلاص خواهید شد.

از بین بردن رسوب سر دوش حمام؛ سرکه برای تمیز و ضد عفونی کردن نقاط مختلف منزل و انواع وسایل کاربرد‌های بسیار زیادی دارد. یکی از این فوایدش، رسوب زدایی سردوش حمام است.

برای از بین بردن رسوب از دوش حمام به این روش عمل کنید: سرکه را داخل کیسه پلاستیکی بریزید؛ توجه داشته باشید که مقدار سرکه مورد نیاز برای رسوب زدایی سردوش حمام در این روش با توجه به اندازه دوش حمام شما متفاوت خواهد بود. کیسه را دور سردوش حمام ببندید؛ به طوری که سردوش تماما درون سرکه قرار بگیرد. حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت یا ترجیحا یک شب به آن زمان بدهید تا سرکه کاملا رسوبات را حل کند. بعد از گذشت این زمان، سردوش حمام را با فرچه کاملا بشویید و آب‌کشی کنید.

درخشان کردن استیل؛ آرد، یک لایه بردار ملایم است. ابتدا ظروف استیل‌تان را خشک کنید، سپس روی سطح ظرف استیل تان آرد بپاشید تا کاملا سطح ظرف را بپوشاند. با استفاده از پارچه‌ای تمیز و خشک، به شکل دورانی، آرد را به تمام سطح ظرف بمالید. نقاطی را که لکه دارد بیشتر فشار بدهید. این کار را چند دقیقه انجام دهید تا ظرف درخشان و صاف شود. برای خطوط ریز موجود روی ظرف می‌توانید با استفاده از یک مسواک کهنه، آرد را روی ظرف برس بکشید.

از بین بردن رسوب کتری؛ برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و سماور از چند عدد لیموترش یا آب لیمو (کامل یا قاچ شده) استفاده کنید. در این روش لیمو‌ها را درون آب کتری بریزید و آب را ۱۰ دقیقه بجوشانید تا رسوب کتری کنده شود. همچنین می‌توانید برای از بین رفتن جرم آهکی کتری چند دقیقه سماور یا کتری را بدون آب حرارت دهید، سپس داخل آن را با آب سرد پر کنید تا جرم‌ها از دیواره کتری کنده شود.

منبع: خراسان

برچسب ها: نظافتکاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه