ورزش میل به غذا‌های چرب را کاهش می‌دهد

ورزش میل به غذا‌های چرب را کاهش می‌دهد

ورزش با شدت بالا ممکن است میل به غذا‌های چرب را کاهش دهد.
کد خبر: ۱۰۶۱۵۷
بازدید : ۱
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲

جذابیت یک دونات یا همبرگر می‌تواند اراده افراد تحت رژیم غذایی را سست کند و مخل تناسب اندامشان شود.

به گزارش سایت نیواطلس؛ اما یک مطالعه جدید به ابزار جدیدی اشاره کرده است که می‌تواند به ما در مقاومت در برابر وسوسه شکستن رژیم غذایی کمک کند. این تحقیق به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه ورزش می‌تواند هوس خوردن غذا‌های چرب را کاهش دهد و در جوندگان نشان می‌دهد که چگونه فعالیت‌های شدید می‌تواند این تمایلات را کاهش داده و باعث تغذیه سالم‌تر شود.

این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی واشنگتن انجام شد، بر آنچه که "انکوباسیون ولع مصرف" نامیده می‌شود، تمرکز دارد، که به این ایده اشاره دارد که هر چه مدت طولانی‌تر چیزی را از ما دریغ کنند، بیشتر میل به آن داریم.

دانشمندان تصمیم گرفتند تا پتانسیل ورزش را بررسی کنند تا به ما کمک کنند نشانه‌هایی را که می‌تواند منجر به تغذیه ناسالم شود نادیده بگیریم. این ممکن است یک تبلیغ تلویزیونی برای همبرگر باشد که ما را مجبور می‌کند تلفن را برداریم تا سفارش بدهیم یا بیلبوردی باشد که ما را به سمت درایو حرکت می‌کند.

برای انجام این کار، تیم به موش‌ها آموزش داد تا با فشار دادن یک اهرم، به دنبال گلوله‌های غذایی پرچرب باشند، اهرمی که چراغ را روشن می‌کرد و صدای زنگی را ایجاد می‌کرد تا به عنوان نشانه قبل از توزیع غذا عمل کند.

موش‌ها تحت یک رژیم غذایی ۳۰ روزه و بدون دسترسی به گلوله‌ها قرار گرفتند و به دو گروه تقسیم شدند، یکی برای دویدن منظم روی تردمیل با شدت بالا و دیگری برای انجام فعالیت‌های منظم خود.

پس از پایان دوره رژیم غذایی، موش‌ها بار دیگر به اهرم دسترسی پیدا کردند، اما این بار هنگام فشار دادن گلوله‌ها را پخش نمی‌کرد و فقط چراغ را روشن می‌کرد و زنگ را به صدا در می‌آورد.

سپس مشخص شد که گروهی از موش‌ها که ورزش نمی‌کردند، به طور قابل‌توجهی بیشتر از گروهی که ورزش می‌کردند، اهرم‌ها را فشار می‌دادند، که نشان می‌دهد فعالیت بدنی اضافی میل آن‌ها به غذای پرچرب را سرکوب کرده بود. نتایج برخی از احتمالات جالب را مطرح می‌کند.

دانشمندان تاکید می‌کنند که این تحقیق در مورد جوندگان هنوز در مراحل اولیه است. گام‌های بعدی تمرکز بر اثرات انواع مختلف ورزش بر روی "انکوباسیون ولع" و همچنین مکانیسم‌های موجود در مغز انسان است. ورزش از جنبه‌های مختلفی مفید است. به بیماری‌های قلبی، چاقی و دیابت کمک می‌کند.

تراویس براون، نویسنده مقاله‌ای در این مطالعه گفت: این ایده ممکن است به توانایی اجتناب از برخی غذا‌های ناسازگار کمک کند.

این تحقیق در مجله اوبسیتی Obesity از دانشگاه ایالتی واشنگتن منتشر شده است.

برچسب ها: غذای چرب ورزش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه